2024. május 6, hétfő - Ivett

2015. Szeptember 28. 11:00, hétfő | Helyi sport

Voltak kisebb és nagyobb különbségek

Újabb fordulók, újabb esélyek

A hétvégén a Ceglédi VSE Vízilabda Szakosztály OB1/B, OB II felnőtt csapata és a Budapest bajnokságban szereplő 2002/2003 illetve 2004/2005 utánpótlás fiú csapata is vízbe szállt a szezon aktuális fordulójában, amely mérkőzések során az alábbi eredmények születtek:

• Férfi OB1/B Osztályú Országos Bajnokság

- Angyalföldi Sportiskola Diáksportegyesület - Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 15:10

Góllövők: Vincze Márk 3, Hajek Zsombor 3, Varga István 2, Némethy Richárd, Juhász Benjamin

Munkácsy Róbert edző: A mérkőzést 15 kapott gól mellett nem lehetett megnyerni.

• Férfi OB II Osztályú Országos Bajnokság

- EVSC (Eger) – Czeglédi Lamantinok 14:7

Góllövők: Beck Dávid 2, Opra István 2, Reznák Máté, Pap Péter, Zám Attila

Zám Attila edző: A mérkőzés első két negyedében partnere voltunk az egri csapatnak, felváltva születtek a gólok, de sajnos a második két negyedre elfáradtunk. A mérkőzés második felében sok hibával játszottunk és a hibáinkat kihasználva, az ellenfél behozhatatlan előnyre tett szert.

- GyAVC (Gyöngyös) – Czeglédi Lamantinok 12:15

Góllövők: Beck Dávid 5, Reznák Máté 3, Szebeni Tamás 2, Lerch Gergely 2, Türei Zsolt,

Zám Attila edző: A csapat hozta a kötelező győzelmet.

• Rusorán Péter Gyermek 2002 bajnokság

- Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület - Ceglédi Vasutas Sport Egyesület 8:9

Góllövők: Pákozdi Máté 5, Bakonyi Szabolcs, Halmi Dávid, Gáspár Tamás, Fekete Ákos

Horváth Viktor edző: A 2. fordulóban a Dunaújváros csapatával találkoztunk. A mérkőzés elején magabiztosan 6:1-re, majd 8:2-re vezettünk, de ezt követően sok hibát vétettünk és az első meccsét vezető játékvezető néhányszor borzolta az idegeinket, végül 9:8-ra nyert a csapat. A jövőben ennél fegyelmezettebb és okosabb játékra lesz szükség.

• Königh György Gyermek 2004 bajnokság

- Újszilvás KSE – Hírős Sport Nonprofit Kft. II. (Kecskemét) 8:6

Góllövők: Szendrei Dávid 6, Soós Titusz, Székely Kristóf

Károly Zsolt edző: Nem számítottunk a hétvégi sikerre. Nagy szükség volt a győzelemre, de nem az eredmény szempontjából, hanem a gyerekek lelki feltöltődése miatt, így ők is kaptak egy kis ízelítőt abból, hogy miért dolgoznak olyan keményen. Bízom benne ez erőt ad nekik és kitartást a továbbiakban is. Gratulálok a csapatnak és köszönöm a számomra is szép hétvégét.

Jövő héten csapataink továbbra is idegenben játszanak. Hazai mérkőzésre legközelebb a sátorépítést követően, októberben kerül sor.