Hírek
2017. November 10. 17:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús gránátokat találtak Székesfehérváron, 19 házat kell a lakóknak elhagyni
Székesfehérváron második világháborús gránátokra bukkantak pénteken munkások gázvezeték-fektetés közben, ezért szombat délelőtt tizenkilenc családi ház lakóinak kell elhagyniuk az otthonukat
- tájékoztatta a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-t. Markovics Zita közölte: 82 milliméteres szovjet aknavető gránátok közül a tűzszerészek hármat már pénteken elszállítottak a helyszínről, a Nyitrai utcából.
A további robbanótestek felkutatása és azonosítása érdekében a területet szombaton vizsgálják át. Erre az időre, a tervek szerint szombat délelőtt 10 órától a Nyitrai utcában 18 ház, illetve a Zobori utcában egy ház lakóinak a kutatás befejezéséig el kell hagynia az otthonát.
Az érintett szakaszokat erre az időre a rendőrség lezárja - mondta Markovics Zita.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
