2014. Március 27. 09:29, csütörtök | Helyi sport

Váratlan vereség

Kötelező győzelem lett volna a PLER elleni mérkőzés

CEGLÉDI KKSE–PLER-BUDAPEST 31–33 (16–16)

Cegléd, 500 néző. V: Baranyi, Szloska

CEGLÉD: Bősz – Endrédi, Takács B. 4, Antal 5, Bíró 7, Lepsényi 1, Lászlai 4. Csere: Lakos (kapus), Dengi, Perisics 6, Tóth N. 3, Hódi, Vujovics 1, Varga P. Edző: Kökény István
PLER: Szabó T. – Rév 5, Marczinkó 6, Nagy B. 5, Musavi 6, Mikita J. 4, Németh T. 2. Csere: Perger (kapus), Lókodi 3, Mikita M., Oláh T., Vancsics 2, Leimeter. Edző: Hutvágner István

Az eredmény alakulása: 13. perc: 4–7. 15. p.: 4–10. 19. p.: 8–13. 26. p.: 13–15. 31. p.: 17–16. 36. p.: 18–20. 46. p.: 22–25. 58. p.: 29–31

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3

Rosszul kezdtek a helyzeteiket kihagyó ceglédiek, amit a gyors ellentámadások végén gólokkal büntetek a vendégek. A fordulatra mintegy 15 percet kellett várni. Feljavult – de nem tartott túl sokáig – védekezés, aminek köszönhetően a szünetre már egál volt az állás. A második játékrész első gólját a Cegléd dobta, de a remélt folytatás elmaradt. A lelkes vendégek visszavették a vezetést, amit már nem is adtak ki a kezükből.

Az edzők nyilatkozatai:

Kökény István: – A mérkőzés elején hatgólos hátrányba kerültünk. Sikerült egyenlíteni, ami rengeteg energiát emésztett fel. Ez leginkább a védekezésben mutatkozott meg, ami tíz percig volt igazán hatékony, ami kevés egy találkozó megnyeréséhez.

Hutvágner István: – Örülök a győzelemnek, mert így továbbra sem dőlt el a sorsunk, reménykedhetünk a bennmaradásban. Rászolgáltunk a két bajnoki pontra.

fotó: Kisfaludi István