Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2020. December 02. 14:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újításokkal bővült a MÁV mobilalkalmazás

Újításokkal bővült a MÁV mobilalkalmazás

Fontos újításokkal bővült a MÁV mobilalkalmazás - hívta fel a figyelmet a vasúttársaság kedden.

A legújabb verziófrissítés után a MÁV alkalmazásban megváltott belföldi vasúti menetjegyek és egyes nemzetközi START ajánlatok esetén a sikeres vásárlást visszaigazoló e-mail tartalmazza a jegyeket PDF formátumban is. Ezeket ellenőrzéskor kinyomtatva, vagy arra alkalmas eszköz képernyőjén lehet bemutatni.

A közlemény szerint a járványhelyzet drasztikus, csaknem 80 százalékos visszaesést okozott a nemzetközi vasúti utasforgalomban, a vasúttársaság ennek ellenére fejlesztésre használta fel ezt az időszakot is.

Az osztrák, cseh és szlovák városok után december 2-tól a Németországba, Svájcba, Lengyelországba és Romániába utazók menetjegyüket megvásárolhatják a MÁV mobilalkalmazással. A december 13-i menetrendváltástól pedig START Europa néven Németországba, Svájcba, Lengyelországba és Romániába is megvásárolhatóvá válnak a jegyek a megújuló Elvira rendszeren belül.

A MÁV tájékoztatása szerint a jövőben a pénztárak helyett még jobban az önkiszolgáló megoldások felé terelődik a jegyeladás, a járványhelyzet felgyorsította ezt a folyamatot.

A jegyértékesítési háttérrendszer nagy előnye, hogy a MÁV-HÉV-et, a Volánbuszt, vagy akár a helyi közlekedést is ki tudja szolgálni. Utóbbira jó példa a MÁV applikációból megvásárolható szegedi napijegy, dunaharaszti zónabérlet, valamint a MÁV-Volánbusz-integráció részeként az elmúlt időszakban Székesfehérváron, Zalaegerszegen és Nagykanizsán is gyorsabbá és egyszerűbbé váló buszbérlet-vásárlás - közölte a vasúttársaság.

A belföldi jegyek 43 százalékát még jegypénztárban, 27 százalékát online (webes felületen vagy a MÁV applikációval), 16 százalékát pedig automatákból veszik az utasok. Az applikáció regisztrált felhasználóinak száma meghaladja a 428 ezret. Tavaly csaknem 4,6 millió belföldi vasúti menetjegyet, bérletet, pót- és helyjegyet vásároltak az utasok a MÁV mobilalkalmazásán keresztül, idén november végéig pedig annak ellenére csaknem 5,7 milliót, hogy a járványhelyzet miatt a belföldi utasszám is csökkent.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk