2024. május 1, szerda - Fülöp

2011. Október 10. 10:56, hétfő | Helyi sport

U23-as nyílt OB a Városi Sportcsarnokban

A Városi Sportcsarnok az elmúlt 20 évben számos rangos judo versenynek adott már otthont, ezek közül az egyik legrangosabb a hétvégi U23-as Országos Bajnokság volt.

A viadalon, ami nyílt verseny volt, négy ország 114 judosa mérlegelt, köztük olyan sztár is, mint az Európa Bajnok Joó Abigél. Az eseményen - amelyet Földi László polgármester úr nyitott meg – a rendező RESTART-CVSE szakosztályát 4 fő képviselte. Az előzetes esélyeknek megfelelően legjobban a 60kg-os címvédő Majer Tibor szerepelt, aki a döntőig ezúttal is eljutott, ott azonban nem bírt a bolgár válogatott Gercsev-vel, így második helyen zárt. Nem sok hiányzott az éremhez Keliger Bernadettnek sem, aki csak bírói döntéssel kapott ki a bronzmérkőzésen. A szakosztály vezetősége ezúton is szeretné megköszönni minden támogató és közreműködő segítségét a színvonalas verseny sikeres lebonyolításában!

Eredmények:

• Férfi 60kg: II. helyezett Majer Tibor
  • Férfi 73kg: VII. helyezett Nyíkes Marcell
  • Női 57kg: V. helyezett Keliger Bernadett

Pakson az Atom Kupa keretében rendeztek Diák „C” Magyar Köztársaság Kupát, ahol a fiú 36kg-ban Pálinkás Milán három győzelem és egy vereséggel a harmadik helyen végzett.

Fotó: Kisfaludi István