Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2018. Szeptember 13. 07:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési akcióján

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési akcióján

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdést adománygyűjtő akcióján - közölte a segélyszervezet az MTI-vel.

Az akció célja az volt, hogy szeptember 1-jéig ezer rászoruló gyerekhez juttassanak el 10-10 ezer forint értékű, személyre szabott, minőségi tanszercsomagot.

A segélyszervezet közleményében azt írta, az akció sikeres volt: az első becsengetésig sikerült ezer hátrányos helyzetű magyar gyermek iskolatáskáját megtölteni tanszerekkel, és további háromszáz határon túli rászoruló gyermek is részesült az adományból. A segélycsomagok idén is a segélyszervezet országos intézményhálózatán keresztül jutottak el a családokhoz.

Hozzátették: az augusztus közepén indított pénzadománygyűjtés során a 1353-as adományvonalra több mint 86 ezer felajánlás érkezett, és minden hívás és SMS 250 forint támogatást jelentett. Így az adományvonalon érkezett felajánlás összege meghaladta a 21 millió forintot. A kampány során magánadományozóktól és vállalati felajánlásokból további mintegy 10 millió forint is érkezett.

Mint írták, így nemcsak az alap célkitűzését teljesítették, hanem lehetőségük van egész évben segíteni: egyrészt évközben is tudnak tanulási támogatást - iskolaszereket és egyéb kézzelfogható támogatást - nyújtani a hozzájuk forduló iskolásoknak, másrészt a Kapaszkodó program keretében országszerte folytatni tudják a mintegy 2000 rászoruló gyermek év közbeni fejlesztését, felzárkózásának elősegítését, amellyel a gyerekek valódi esélyt kapnak a szegénység okozta hátrányok leküzdéséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.