Hírek
2025. Április 16. 07:28, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
- mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára kedden Sopronban, a Soproni Szakképzési Centrum Handler Nándor Technikum 30. Divatgáláján.
Varga-Bajusz Veronika köszöntőjében kiemelte, hogy ehhez az is hozzájárult, hogy az elmúlt években a szakképzés megerősödött Magyarországon.
Hozzátette: az olyan iskolák teljesítménye is benne van ebben, mint a Handler, ahol vonzóvá tudják tenni a fiatalok számára a szakma tanulását és meg tudják mutatni, hogy az jó karrier lehetőség.
Az államtitkár beszélt arról is, hogy a Handler-iskola Divatgálájának harmincéves múltja komoly hagyományt jelez, ahol a vezetők, a tanárok és a diákok is olyan teljesítményt tudnak felmutatni, amivel inspirálják a környezetüket, a várost és végső soron meg tudják mutatni a világnak, hogy ők mire képesek.
Barcza Attila, Sopron és térsége fideszes országgyűlési képviselője azt emelte ki, hogy a Soproni Szakképzési Centrum intézményeiben nagyon jó szakmai munka folyik, amit alátámasztanak a jelentkezési adatok is, mert sokan választják a centrumhoz tartozó intézményeket.
Emlékeztetett, hogy a centrum iskolái csaknem 3,5 milliárd forintból újulnak meg.
Elmondta, Sopron a nyugati határszélen egy szolgáltató város, amiben nagy szerepe van annak is, hogy a szakképzési centrum intézményeiben szerzett szakma piacképes és jó megélhetést tud biztosítani.
Kósa Éva, a Handler-technikum igazgatója azt mondta, hogy Trend és tradíció mottóval hirdették meg az idei Divatgálát. A gálán a divatszabó tanulók mellett a fodrász, a kozmetikus, a kéz- és lábápoló, a grafikus és a dekoratőr tanulók vesznek részt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
