Hírek
2023. Június 03. 11:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Szijjártó Péter: ennek a háborúnak nincsen megoldása a csatatéren!

Be kellene végre látnia mindenkinek: ennek a háborúnak nincsen megoldása a csatatéren! Ott csak a halottak vannak! - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon.
A bejegyzés szerint nekiestek az ukrán politikusok Orbán Viktornak azok után, hogy a miniszterelnök ismét kiállt a béke mielőbbi megteremtése mellett.
"Nincs ebben semmi új. A békepárti politikusoknak rendre támadásokkal, kritikákkal kell szembesülniük. Mi viszont akkor sem adjuk fel! Továbbra is kitartunk amellett, hogy a legfontosabb feladat most: az emberéletek mentése" - írta Szijjártó Péter.
Hozzátette: minél tovább tart a háború, annál többen halnak meg. "Minden egyes háborúval töltött nap emberek százainak vagy ezreinek (ki tudja ezt megmondani pontosan?) halálával jár. Ennyi újabb szétszakított család, ennyi újabb árván maradó gyermek".
"Be kellene végre látnia MINDENKINEK: ennek a háborúnak nincsen megoldása a csatatéren! Ott csak a halottak vannak! A megoldás a tárgyaló asztalnál van! Ott lehet életeket menteni Itt lenne az ideje!!!" - fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Október 03. 07:37, kedd | Belföld
Szijjártó: idén megdől a tavalyi beruházási, foglalkoztatottsági és exportrekord
Idén minden gazdasági nehézség ellenére megdől a tavaly született beruházási, foglalkoztatottsági és exportrekord Magyarországon, ez részben az autóipar szárnyalásának is köszönhető - közölte a miniszter.
2023. Október 03. 07:36, kedd | Belföld
Kijev levette az OTP Bankot a nemzetközi háborús szponzorok listájáról
Levette az OTP Bankot a nemzetközi háborút finanszírozó vállalatok listájáról az Ukrán Nemzeti Korrupciómegelőzési Ügynökség (NAZK) - jelentette be az ügynökség hétfőn a honlapján.
2023. Október 03. 07:34, kedd | Belföld
MÁV: csak szerdától kell átszállniuk a railjetutasoknak Bécsben
Újabb változást jelentett be az osztrák államvasutak: nem hétfőtől, csak szerdától kell átszállniuk a railjetutasoknak Bécsben - tájékoztatta a MÁV Zrt. hétfőn az MTI-t.
2023. Október 02. 14:34, hétfő | Belföld
A 7. legjobb foglalkoztatási adat a magyar az unióban
Így fest jelenleg a unkanélküliség az EU-tagállamokban.