2024. április 25, csütörtök - Márk

2016. Április 04. 15:30, hétfő | Helyi sport
Forrás: Ceglédisport

Szép skalpot szereztek szombaton az Elefántkölykök

A Női Kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésén szombaton a Ceglédi EKK volt a Győr házgazdája.

Az első körben Győrben elszenvedett ceglédi vereség után előnnyel érkeztek a vendégek, akik győzelmük esetén le is zárhatták volna az egyik fél két győzelméig tartó párharcát. De nem tették, mert nem tudták megtenni, ugyanis a Cegléd parádésan kezdte a mérkőzést. Támadásban és védekezésben is felülmúlták a sokkal jobb állományból álló vendégeket. A 3. percben 9-0-ás ceglédi vezetésnél, már időt kellett kérnie Völgyi Péternek, majd a 7.-ben 21-5-nél újra, ugyanis nem tudták lereagálni a CEKK játékát. A nagyszünet után Goree vezényletével egyre közelebb lopakodott a Győr, de a Cegléd végig végig küzdötte a meccset és megérdemelten gyűjtötte be a győri skalpot. Következik a mindent eldöntő harmadik mérkőzés Győrben…

CEGLÉDI EKK – CMB CARGO UNI Győr 72 – 63 ( 25-7, 11-17, 19-20, 17-17 )
Cegléd 450 néző, Benczúr T., Minár L., Sallai I

CEGLÉD: MEDGYESSY 11, Katona 8, SKORIC 22/6, Serbán 6, MAKSZIMOVIC 17, Cserék: Kobolák 2, Szabó II. 3/3, Szepsi 3/3, Ruttner Zs., Vezetőedző: Cziczás László

GYŐR: RADOCAJ 14/3, Laklóth 8/6, Varga Zs. 6, Grigalauskyte 4, GOREE 23, Cserék: Chaney 6, Horváth L. 2, Koch, Horváth K., vezetőedző Völgyi Péter

Az eredmény alakulása: 3.p.: 9-0, 5.p.: 13-4, 7.p.: 21-5, 13.p.: 28-12, 16.p.: 33-16, 24.p.: 40-30, 29.p.: 47-41, 33.p.: 55-52, 37.p.: 62-55, 39.p.: 65-63

Kipontozódott :Chasey 38.p. , Goree 40.p.

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Maximális tisztelet a lányoknak, óriásit küzdöttek. Negyven percig végig vezetve teljesen megérdemelt győzelmet arattunk a nálunk jóval erősebb Győr ellen Cegléd városának hírnevét öregbítve.

Völgyi Péter: Gratulálok a Ceglédnek, adtunk nekik egy negyednyi előnyt…