Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Július 16. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Sok mindent ellenőriz a NAV a Balatonnál

Sok mindent ellenőriz a NAV a Balatonnál

Vendéglátóhelyeket, piacokat, ajándékboltokat és strandokat ellenőriz hétfőtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Balatonnál - olvasható a Magyar Időkben.

A NAV emberei leginkább arra lesznek kíváncsiak, hogy az érintettek megfelelően átadják-e a nyugtát, a számlát, és bejelentették-e alkalmazottaikat - írja hétfői számában a lap.

Az összehangolt akciót előre bejelentette a hatóság, ezáltal a vizsgálatokról számos gazdasági szereplő - a büntetést elkerülendő - az adott időszakban minden ügyletet beüt az online pénztárgépébe. A kasszák azonnal továbbítják az adatokat a NAV-nak, ahol összevethetik az ellenőrzési időszak értékeit a korábbi adatokkal, de felhasználhatják őket a később bevallott forgalom számainak elemzésekor is.

A NAV júniusban Budapest belvárosának vendéglátó- és szórakozóhelyeit ellenőrizte. Nagyjából félszáz kocsmánál legalább másfélszeres mértékű bevételnövekedés volt, a bejelentett ellenőrzés lezárása után azonban az összes gazdasági szereplőnek visszaesett a forgalma a korábbi vagy még annál is alacsonyabb szintre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.