Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2017. Március 16. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Robbanószert tartalmazó csomagot találtak a német pénzügyminisztériumban

Robbanószert tartalmazó csomagot találtak a német pénzügyminisztériumban

Robbanószert tartalmazó csomagot találtak szerdán a német szövetségi pénzügyminisztérium berlini székházában.

A berlini rendőrség közleménye szerint a csomagra a minisztériumba érkező postát elosztó helyiségben figyeltek fel. A teret és a szomszédos irodákat kiürítették, majd a csomagot röntgenkészülékkel megvizsgálták, és végül elszállították a tartományi bűnügyi hivatal (LKA) robbanószerkezetek hatástalanítására használt telepére, mert nem tudták megállapítani a tartalmát.

A gyanús küldemény az első vizsgálatok alapján tűzijáték készítéséhez használatos porkeveréket tartalmazott, amely a csomag felnyitásakor súlyos sérüléseket okozhatott volna. A csomagot és az ügy hátterét vizsgálják, a nyomozást az LKA robbanószerrel kapcsolatos ügyekkel foglalkozó osztálya vezeti - áll a közleményben.

A Bild című lap szerint a küldeményt Wolfgang Schäuble pénzügyminiszternek címezték, és rutinszerű ellenőrzésen figyeltek fel rá. A röntgenfelvételek alapján megállapították, hogy gyanús drótokat tartalmaz. A rendőrség minderről a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölt részleteket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.