2024. április 26, péntek - Ervin

2011. Március 17. 09:24, csütörtök | Helyi
Forrás: InfóCegléd

Remek játék, fölényes győzelem

Az egy héttel ezelőtti, Békés elleni mérkőzés után a második helyezett Dabas látogatott városunkba, így újra rangadót játszott a bajnokságban harmadik helyen álló Ceglédi KKSE NB I/B-s férfi kézilabda csapata. A győztes kiléte már

Ceglédi KKSE – Dabas 35-27 (19-10)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Varga 5, Tóth N. 5, Dengi 2, Molnár I., Benke 2, Tündik 1, Kovács 3, Turák, Pocsai 7, Bíró 10, Benedek.

Az elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen 6-6-ig. Ezt követően viszont a ceglédiek egyértelmű fölénybe kerültek, elhúztak ellenfelüktől és harminc perc elteltével már kilenc góllal vezettek. Fordulás után a vendéglátó magabiztosan őrizte előnyét, csupán győzelmének nagysága volt kérdéses. A nyolcgólos sikerrel fényesen sikerült a visszavágás az ősszel elszenvedett 30-28­-as verségért.

Kitűnően, szemre is látványosan játszottak a ceglédiek, akik még ilyen különbséggel is megérdemelten diadalmaskodtak a rangadón. A Ceglédi KKSE minden részében jobb volt ellenfelénél. A kapuba Erdélyi jól védett, míg a másik oldalon a kollégái bizony csak ritkán találkoztak a labdával. Többségében akkor, amikor azt a hálóból kellett kiszedniük. Dengi és Tóth hathatós közreműködésével egységesen kemény volt a védekezés, a kiemelkedően eredményes, 10 gólt dobó iránytó, és sok-sok gólpasszt adó Bíró Balázs vezetésével – a támadójáték pedig rendre megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket.

Az első félidőben kellő lendülettel és határozottsággal támadtunk, a 25. perc környékén pedig a találkozó végső kimenetele szempontjából döntő előnyre tettünk szert. Sikerült „megtörni” ellenfelünket, akiben korán tudatosult, hogy ezen az estén nincs esélyük a pontszerzésre,- értékelte a találkozót az edző Kökény István, aki búcsúzóul kérte, a töretlen buzdításért feltétlenül tolmácsoljam köszönetét a sportcsarnokba kilátgató szurkolók felé.