2017. Április 14. 14:08, péntek | Helyi
Forrás: Ceglédinfo

Pécsi győzelmével négy között a CEKK!

Idegenben tízpontos győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd a Pécs ellen

Idegenben tízpontos győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd a Pécs ellen, így a két nyert mérkőzésig tartó párharcot követően a női kosárlabda NB I legjobb négy együttese közé jutott.

PEAC-Pécs-VBW CEKK Cegléd 43-53 (13-15, 9-10, 14-14, 7-14)

A párharcot a Cegléd nyerte meg 2-1-re!

NŐI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS:

PEAC PÉCS-VBW CEKK CEGLÉD 43-53 (13-15, 9-10, 14-14, 7-14)

Pécs, 400 néző. V: Papp P., Győrffy, Jakab L.

PÉCS: Mandics, Kuster 7, Raksányi 8, Juhász D. 8, SIKSNIUTE 12. Csere: Zele 2, Fűrész 6/6, Licskai.Edző: Borisz Maljkovics

CEGLÉD: Medgyessy 10, Katona 5/3, SKORICS 18/6, Nagy-Bujdosó 4, Serbán. Csere: Makszimovics 6, Kányási 2, RUTTNER 8. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-5. 6. p.: 6-5. 13. p.: 15-17. 17. p.: 22-23. 23. p.: 22-27. 26. p.:28-32. 33. p.: 38-41. 37. p.: 39-49
Kipontozódott: Siksniute (39. p.)

MESTERMÉRLEG

👨 Borisz Maljkovics: - Sajnos nem használtuk ki a pályaelőnyt, a Cegléd türelmesen és rutinosan játszott, fejben, mentálisan erősebb volt. Talán a fáradtság miatt volt ilyen rossz a dobószázalékunk, talán azért, mert nem hittünk eléggé magunkban. Hiába vagy jó az egész szezonban, ha a végén elbuksz.

👨 Cziczás László: - Sok játékosunkban benne van az a plusz, ami a győzelemhez kell. Harminc percig dolgoztunk a jó végjátékért, mindkét csapat nagyot küzdött a párharc során, de az egész szezont tekintve szerintem megérdemeltük a továbbjutást. Próbálkoztunk új figurákkal is, ezek most bejöttek.

Az elődöntőben a Cegléd a Szekszárddal, a Győr a Sopronnal játszik.

A döntőbe jutásért tehát az alapszakasz-győztes Szekszárd vár a ceglédiekre. az Első mérkőzést szombaton vívják a csapatok Szekszárdon 18 órától. Jó lenne, ha minél többen szurkolnának a helyszínen a folyamatosan helyi sporttörténelmet író ceglédi kosaras lányoknak! (Remélhetőleg, sose fogy ki a "tinta" ...)

A VBW CEKK Cegléd ingyenes szurkolói buszt indít a női kosárlabda NB I negyeddöntő első mérkőzésére Szekszárdra, ahová várják a szurkolók jelentkezését. Mint már korábbi hírünkben beszámoltunk róla a Cegléd a Peac-Pécs kétszeri legyőzésével bejutott a legjobb négy közé, ahol következő ellenfele a Szekszárd lesz. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc első találkozóját 04.15-én szombaton 18:00 órakor Szekszárdon rendezik, ahol nagy szükség lesz a Ceglédet támogató szurkolókra. Az ingyenes busz 13:00 órakor indul, melyre Kalmár Bálintnál lehet jelentkezni a 0630/69-70-177-es telefonszámon, vagy a facebookon keresztül az alábbi linken:

Az egyesület kéri, hogy mindenki sárga, vagy kék színekbe öltözve segítse a CEKK-et a nehéznek ígérkező mérkőzésen!

A második mérkőzést szerdán rendezik Cegléden, a Gál József Sportcsarnokban. (A mérkőzésről részletek később.)

Mindkét találkozón elkél a biztatás, hiszen a hazai pálya után idegenben is fölényes győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd a Vasas Akadémia ellen, így a 2-0-ás összesítéssel megnyert negyeddöntőnek köszönhetően a következő ellenfél könnyedén biztosította helyét a legjobb négy között, így kipihentebben várhatja a döntőért vívott mérkőzéseket.

Pécsett ünnep van! A Ceglédi Városnapok más most elkezdődtek, s az éjjel soha nem érhet véget!

fotó: Kisfaludi István - infocegled.hu fotóarchívum