2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2011. Január 31. 17:00, hétfő | Helyi
Forrás: Infó Cegléd

Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Torna 14-15. forduló

Vasárnap tizenhat mérkőzéssel véget ért a Pákozdi Hús teremlabdarúgó torna alapszakasza. A záró napon nagyon sok „éles meccset” játszottak a csapatok. Voltak papírforma és szoros eredmények, de akadt azért meglepetés is. A teljessé

Vasárnap tizenhat mérkőzéssel véget ért a Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Torna alapszakasza. A záró napon nagyon sok „éles meccset” játszottak a csapatok. Voltak papírforma és szoros eredmények, de akadt azért meglepetés is. A teljesség igénye nélkül néhány mondat az utolsó fordulókról.

A Pákozdi Hús Juhász Dániel mester hármasának köszönhetően simán verte a CFE csapatát 6-3-ra.

A Csemő csapata 15 perc és három gól előnyt adott a Hungária Értékpapírnak, de akkor jött Szűcs Zoltán, aki hat gólt (!!) rúgott csapata hét góljából. Végeredmény 7-3 a Csemőnek.

A Revans nem akart beletörődni abba, hogy alsóházas legyen. Azonban a biztos felsőházas Keverton ellen Lugosi Mihály mester hármasa kevés volt, az ellenfél négyet rúgott. Végeredmény 4-3.

A Pákó mindent bele adott. Erőszakosabb és eredményesebb volt, mint ellenfele a Showder Club, aki csak helyzetekig és egy gólig jutott el. Végeredmény 5-1 a Pákó-nak.

A Kedvencek egy félidőn keresztül tartotta magát a Mirror ellen. Bodóczki Gábor vezérletével a második félidőben „helyre állt a világ rendje”, a Mirror 4-1-re hozta a meccset.

A PFB Electric Hungary tetszetős játékkal a torna eddigi legnagyobb arányú győzelmét érte el a „feltett kezekkel” pályára lépő Lesz Vigasz ellen. Szinte mindenki szerzett gólt a PFB-ben. Vége 17-1.

A Bercelona szolgáltatta a forduló egyik meglepetését azzal, hogy 3-1-re legyőzte a Medosz csapatát.

Az Euro Petrol folyamatosan javuló játékkal korábban biztosította helyét a felsőházban, de a jobb helyezésért még győznie kellet. Ebben komoly akadályt képezett a Fekete Macska, aki játéktudása alapján szintén elférne a felsőházban, de valami mindig hiányzik a játékukból. Küzdelmes és fordulatos mérkőzésen végül az Euro Petrol nyert 3-2 arányban.

A Lesz Vigasz második mérkőzésén sem volt szerencsésebb, mint előzőleg. A Csemő csapata sziporkázott, különösen Szűcs Zoltán, aki újabb hat gólt rúgott. Végeredmény 14-1 a Csemő javára.

A CFE meccsről-meccsre kapus gondokkal küzd. Ez a Pákó ellen nagyon megbosszulta magát – 1-7- !!

A Bercelona nem tudta megismételni délelőtti sikerét, ebben a nagy küzdő Kedvenc játékosok akadályozták meg. Izgalmas, jó iramú mérkőzésen Kedvencek – Bercelona 3-1.

A Fekete Macska és a Showder Club mérkőzése nagyon sportszerű és szép játékot hozott. Helyzetek alapján a Showder nyert volna 10-5-re, de újra bebizonyosodott, hogy a focit gólra játszák, amiből a Fekete Macska játékosai többet rúgtak eggyel. Végeredmény 3-2 az újszászi csapatnak.

A Mirror Fusion és a Keverton között dőlt el a harmadik és negyedik hely sorsa. Ennek megfelelően parázs –helyenként túlfűtött - mérkőzést láthattak a nézők. Végül igazságos döntetlen született.

A Hungária Értékpapír jól tudott felállni, ami megnehezítette a PFB Electric dolgát. Az utolsó percig lógott a levegőben a meglepetés, ami végül nem következett be. A PFB Electric nyert 3-2-re.

Az Euro Petrol mindent megtett azért, hogy a Pákozdi Hús játékosai ne érezzék jól magukat. Az utolsó hét percet vészkapussal játszották, de így sem tudtak kiegyenlíteni. A Pákozdi Hús nyert 4-3-ra.

A Revans folytatta délelőtti lelkes játékát, amelynek szenvedő alanya a Medosz volt. A facebook-on hullámvasút utasaként jellemzett Medosz számára a végállomás az alsóház lett. A Revans viszont jó hajrájának köszönhetően jegyet váltott a felsőházba. Végeredmény 4-0 a Revans javára.

Összegzés a Pákozdi Hús alapszakaszáról.

A lejátszott 120 mérkőzésen 795 gól esett, ami mérkőzésenként 6,6 gólátlagot jelent. A 795 gólból a góllövőlista éllovasai – 13 fő – 213 gólt vállaltak magukra.

A fegyelemmel sem volt probléma. Végleges kiállítás nem volt. 5 perces kiállítást három esetben,2 perces büntetést 46 esetben kellett alkalmaznia a játékvezetőknek.

A folytatásban a versenykiírásnak megfelelően felső- és alsóházban folytatják a küzdelmet a csapatok. Az alapszakaszból helyezéseiknek megfelelően az első 8, második 7, harmadik 6, negyedik 5, ötödik 4, hatodik 3, hetedik 2, nyolcadik 1 pontot visz magával a rájátszásba.

GÓLLÖVŐLISTA ÁLLÁSA

27 gólos: Kecskeméti József (Pákozdi Hús)
24 gólos: Szűcs Zoltán (Csemő)
19 gólos: Dr. Nagy Lajos (Mirror Fusion), Király Balázs (Bercelona), Dely Gábor (CFE)
18 gólos: Buczkó István (Keverton), Lendvai Krisztián (Keverton), Farkas János (PFB)
17 gólos: Lugosi Mihály (Revans)
16 gólos: Utassy Róbert (Pákozdi Hús)
14 gólos: Szabó István (Pákó)
12 gólos: Naggyőr Krisztián (CFE), László Bence (Medosz),

2024. Április 05. 13:36, péntek | Helyi