2011. Január 28. 11:58, péntek | Helyi
Forrás: Infó Cegléd

Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Torna 13. forduló

Még két forduló és véget ér a Pákozdi Hús alapszakasza. Többé-kevésbé eldőlt, hogy a rájátszásban ki, hol folytatja.

Az utolsó két forduló (vasárnap dupla forduló) már csak a helyezésekről fog dönteni.

A Revans csere nélkül állt fel és már az első félidőben kifutotta magát. A Mirror Fusion játékosai sokkal frissebbek voltak és ötletesebben is játszottak. Az első félidő 0-3 volt. A második játékrészben Lugosi két góllal szépített a végeredményen, ami 2-5 lett a Mirror javára.

A Keverton múlt heti bravúros győzelme után (a PFB ellen nyert) mindenki azt várta, hogy folytatódik a jó széria. Azonban a CFE nagyon fegyelmezetten védekezett és gyors kontrákkal veszélyeztetett. Úgy tűnt 0-0 lesz a félidő, de az utolsó három percben három gólt rúgott a CFE. Fordulás után a CFE magához vette a játék irányítást és sorban lőtte góljait. A végeredmény 8-1 a CFE javára.

Az alapszakasz „csúcs rangadója” szép számú közönséget vonzott. Óvatosnak nem mondható kezdés után már a 2. percben vezetett a PFB Electric, Kádas góljával. Sokáig nem késett a válasz, Kenderes a 6. percben egyenlített. Nagy taktikai harc mellett a félidőben 1-1. A második félidőben Székely egy pazar góllal mutatta meg, hogy” jó az öreg a háznál”. Eddig sem volt indulatoktól mentes a mérkőzés, de ezután még jobban felpörögtek a csapatok, amiből a Pákozdi Hús jött ki jobban. Utassy a 37. percben egyenlített. De senki nem várta az utolsó sípszót, különösen a sérüléséből visszatérő Farkas János, aki a 39. percben szerzett góljával bebiztosította a 3-2-es győzelmet a PFB Electric Hungary számára. Ezzel a győzelemmel két fordulóval az alapszakasz vége előtt újra a PFB lett az első.

A Lesz Vigasz csak 4+1-ben tudott felállni. A Pákó sportszerűen szintén így lépett pályára. Sajnos szép játékot nem mutatott egyik csapat sem. A Pákó a félidőben két gólos vezetést szerzett, amit a második játékrészben is megőrzött, sőt tovább növelte azt. Végeredmény 5-2 a Pákó javára.

A Fekete Macska az alapszakasz végére kezdi megtalálni játékát. A felsőház felé tartó Csemő ellen gyorsan két gólos vezetést szereztek. A Csemő szenvedett, nem találta az ellenszert. Szűcs Zoltán gyorsaságának köszönhetően többször zavarba ejtette a védőket, két esetben góllal fejezte be a támadást. Félidőben 2-2. A folytatásban újra az újszászi csapat szerzett vezetést, de nem bírták ki a végéig, mert Szűcsre ellen nem volt biztosításuk, aki újabb góljával kiegyenlített. Végeredmény 3-3.

A Hungária Értékpapír megerősítve lépett pályára, de ez nem hozta zavarba a Bercelonát. Hiába vezettek 2-0-ra a „befektetők” a „Bercelonai szív” a félidő végére megfordította az eredményt 3-2-re. Szünet után nagy csata folyt. Sok kihagyott helyzet mindkét oldalon és két gól a Hungária részéről. Fordulatos mérkőzésen 3-4 a Hungária javára. A döntetlen igazságosabb lett volna. (sk. vélemény)

A Kedvencek végre hozzák önmagukat – küzdöttek minden labdáért – gondoltuk a félidő végéig, amikor is 1-2 volt az eredmény. A második félidő 5. percében azonban egy 2 perces kiállítás miatt megtorpant lendületük. Kaptak egy gólt, ami látszólag nagyon megzavarta őket. A gólszerző Lendvai Norbert nem elégedett meg az eredménnyel, mert gyorsan rúgott még kettőt (mester hármas). Itt dőlt el a mérkőzés. A végeredmény 7-4 lett az Euro Petrol javára.

A forduló utolsó mérkőzésén a torna kellemes színfoltja – Showder Club – és a torna „kiszámíthatatlan” csapata – Medosz – találkozott. Beck Miklós már az első percben vezetéshez jutatta a Medoszt. Nem késett sokáig a válasz, Tarai Ricsi egyenlített. Az ifisták villogtak. Előbb Kánya László, majd újra Tarai szereztek gólt. Félidőben 3-2 a Showder javára. Szünet után sem spóroltak a csapatok - 22. perc 4-2, 23. perc 4-3, 25. perc 4-4!! De még messze volt a vége. Rövid gólcsend után 36. perc 5-4, 38. perc 5-5. A döntetlen igazságos eredménynek mondható. A Showder Club játékosai közül ki kell emelni Tarai Richárdot, aki 3 góljával és két gólpasszával a mérkőzés legjobbja volt.

GÓLLÖVŐLISTA ÁLLÁSA

25 gólos: Kecskeméti József (Pákozdi Hús)
18 gólos: Lendvai Krisztián (Keverton), Dr. Nagy Lajos (Mirror Fusion), Király Balázs (Bercelona), Dely Gábor (CFE)
16 gólos: Buczkó István (Keverton)
14 gólos: Utassy Róbert (Pákozdi Hús)
13 gólos: Lugosi Mihály (Revans)
12 gólos: Farkas János (PFB), Szűcs Zoltán (Csemő), Naggyőr Krisztián (CFE), László Bence (Medosz), Szabó István (Pákó)

2024. Április 05. 13:36, péntek | Helyi