2024. április 19, péntek - Emma

2011. Március 04. 10:29, péntek | Helyi
Forrás: InfóCegléd

Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Torna - rájátszás - 5. forduló

A Pákozdi Hús szokás szerint tíz percig altatta ellenfelét, majd jött a bedobás variáció, aminek végén Utassy gólt fejel. A félidő végén még egy fejes gól, amivel 2-0 lett a félidő. A második félidő első négy percében négy gól

A Pákó nagyon elszántan kezdett, a nyolcadik percben már 3-0-ra vezetett. Ekkor egy kicsit megtorpant, amit a Bercelona két góllal ki is használt. A második félidőben azután beindult a Pákó henger, Takács és Szabó sorra szerezték a gólokat. Takács Ferenc 5 gólt rúgott a mérkőzésen és ezzel átvette az alsóházi góllövőlista vezetését. Végeredmény 8-2 a Pákó javára.

A Mirror és a Keverton is egyaránt a dobogóra szeretne kerülni. Két azonos játékerőt képviselő csapat óvatosan kezdte a mérkőzést. A 14. percben Lendvai szerzett vezetést a Kevertonnak. A második félidő második percében Dengi egyenlített, majd ezt követően kemény csata folyt a győztes gólért. A 35. percben Nagy Lajos, majd egy perc múlva Dengi Balázs góljával a Mirror szerezte meg a győzelmet és ezzel lépés előnybe került a dobogóért folytatott harcban.

A Showder Club uralta a játékot és a félidőben két gólos előnyt szerzett. A második félidőben rögtön a középkezdés után a Lesz Vigasznak szépített, de ezzel el is lőtte a puskaporát. Kis Dániel csapata még négyet rámolt be Wenczel Balázs kapujába és ezzel 6-1 arányban győzőtt.

A Kedvencek szokásos letámadó játékuk eredményeként a 4. percben már 2-0-ra vezettek, de a félidő végére egy kicsit elaludtak, amit a Fekete Macska ki is használt, kiegyenlítettek. A második félidő úgy kezdődött, mint az első, gyors Kedvencek gól. Utána nagy csata folyt, de több gól nem esett.

A Medoszt zavarta az, hogy nagyon nyernie kell. Kissé görcsösen szőtték támadásaikat, amelyeket a Hungária Értékpapír játékosai rendre vissza vertek. A 36. percig kellet várni az első gólra, ekkor Beck Miklós talált be, majd három perc múlva újabb találatával eldőlni látszotta mérkőzés. A Hungária azonban nem adta fel, két perccel a vége előtt szépített sőt az utolsó percben még egy óriási helyzetet kihagyott, nem tudott egyenlíteni. Végeredmény 2-1 a Medosz javára.

Keményen gyűrte egymást a Revans és az Euro Petrol, a tét a felsőházban a jobb helyezés megszerzése volt. Lugosi a Revanst jutatta vezetéshez az első félidőben. A második játékrészben Nagy Péter egyenlített, majd Kovács Ferenc a vezetést is megszerezte az Euro Petrolnak. A Revansmotorja ezen az estén Kalmár Zoltán volt, aki nagyon hasznosan játszott és hogy megkoronázza játékát, ki is egyenlített. Ezzel egy pontot és lépés előnyt hozott az Euro Petrollal szemben.

A forduló záró mérkőzésére a CFE játékosai nagy fogadkozással érkeztek. („megfogjuk a PFB-t”) Az alapszakaszban is csak 1-0 arányban maradtak alul. A fogadalomhoz fegyelmezett, jó játék párosult. A PFB nem talált fogást ellenfelén, sőt minden alkalommal a CFE vezetett és a PFB-nek kellett egyenlíteni. A gólok sorrendje: 3. perc Kiskun 0-1, 11. perc Naggyőr 0-2, 13. perc Farkas 1-2, 17. perc Móricz 2-2, 19. perc Szabó 2-3, ez volt a félidő eredménye. A második játékrészben is lüktetett a játék, mindkét kapus bravúrosan védett. A 23. percben Szokoli büntetőből egyenlített. A 29. percben Naggyőr góljával 3-4, erre ismét Móricz válaszolt a 37. percben. Ezzel a góllal kialakult a 4-4-es végeredmény. A döntetlennel a PFB átadta a tabella első helyét a Pákozdi Hús csapatának.

2011. március 06-án (vasárnap) reggel 08:00 órától dupla fordulóval zárul a XIV. Pákozdi Hús Teremlabdarúgó Bajnokság. A nap slágermérkőzését és egyben várhatóan a torna döntőjét 17:45 órakor a Pákozdi Hús és a PFB Electric Hungary csapata vívja.