Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2022. November 21. 06:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pénteken, hogy bemutassa az ott működő karok egyedi képzési kínálatát, valamint oktatóit, kutatóit, szakkollégiumait és a hallgatói életet.

Azt írták, november 25-én az érdeklődők az államtudományi és nemzetközi tanulmányok, a hadtudományi és honvédtisztképző, a rendészettudományi és a víztudományi kar, valamint a katasztrófavédelmi intézet képzéseivel ismerkedhetnek meg.

A résztvevők hasznos információkat gyűjthetnek a felvételi követelményekről, a rendészeti fizikai és pszichikai alkalmassági vizsgálatról, az ösztöndíjakról, az Erasmus-programokról, továbbá a hallgatói életről, a nemzetközi lehetőségekről és az előttük álló karrierlehetőségekről.

A program rektori köszöntővel és a kari dékánok bemutatkozásával kezdődik. A standoknál a szakkollégiumok munkáját és a sportolási lehetőségeket ismerhetik meg a továbbtanulás előtt álló diákok, akik találkozhatnak hallgatókkal is.

Az érdeklődők mindemellett végigjárhatják Budapest egyik legszebb és legkorszerűbb egyetemi központját, a Ludovika campust. Megtekinthetik az oktatási központot, a történelmi emlékhellyé nyilvánított Ludovika főépületét, a Ludovika Huszár Lovardát és a kollégiumokat is - írták.

Fotó: Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.