2024. április 26, péntek - Ervin

2011. Március 31. 12:58, csütörtök | Helyi sport
Forrás: InfóCegléd

Női kosárlabda NB I - Szekszárd ismét nyert

A női kosárlabda NB I szerdai játéknapján a BSE legyőzte a Vasast és kiegyenlített, míg a Szekszárd Cegléden is nyert.

Tegnap lejátszott 2. mérkőzés során az Atomerőmű KSC Szekszárd csapata ellen, a rájátszás a 9-12. helyért 1. fordulójában.

Akárcsak Szekszárdon, lassan melegedett csapatunk a játékba, és, úgy ahogy otthon is, itt is ellenfelünk nyerte a mérkőzés 1. félidejét. Szünetben, az öltözőben Földi Sándor felrázta a csapatot, aminek eredményeként fölényesen nyertük a 3. negyedet, a vezetést is átvettük.
Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, de talán a nyerésre többször volt esélye a ceglédi lányoknak. Sajnos a mi fiatal csapatunk nem tudott élni a lehetőséggel így a mérkőzés döntetlennel végződött.
Jött a hosszabbítás, ahol még mindig szoros eredménnyel játszottunk a rutinosabb, tapasztaltabb Szekszárd ellen, de amikor Varda Dani elfáradt, felülemelkedtek rajtunk és megnyerték a meccset.

Így számunkra maradt a 11. helyért való küzdelem, a Vasas-Csata - BSE párharc vesztese ellen.

A mérkőzésen csapatunkból a legjobb teljesítményt Varda Daniela nyújtotta, aki 15 pontot és 11 lepattanót szerzett, kiemelkedően játszott Marta Dobrowolska. Nagyon szépen játszottak a Ruttner testvérek (külön öröm, hogy Zsóka után Réka is visszatért hozzánk, és jó játékával segíti csapatunkat), Orbán Katinka, Orinta Kavaliauskaite és Baksa Betti.

Ceglédi EKK - Atomerőmű KSC Szekszárd   78 : 83

(9:16, 13:17, 25:12, 22:24, 9:14)

Ceglédi EKK: Varda 15/3, Dobrowolska 14/6, Kavaliauskaite 11/6, Orbán 10, Ruttner R. 9, Baksa 6, Ruttner Zs. 6, Pap 4, Szabó 3/3, Kobolák, Józan, Nagy

Edző, szaktanácsadó: Földi Sándor