2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2023. Április 24. 13:38, hétfő | Helyi sport

Nem borult a papírforma

Nem borult a papírforma a férfi kézilabda NB I 22. fordulójának pénteki mérkőzésein: a Tatabánya 12 góllal nyert Cegléden.

(Fotó: Kisfaludi István) További fotók lentebb a kapcsolódó képgalériában.

Csak 1-0-nál vezetett a hazai pályán játszó Cegléd a Tatabánya ellen, a vendég együttes gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és végül fölényes, 12 gólos sikert könyvelhetett el. A Cegléd legjobbja a hat gólt szerző Spekhardt Gergő volt, míg a vendégcsapatból a hét gólt elkönyvelő Mateo Maras emelkedett ki.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
22. forduló

HÉP-Cegléd-Mol Tatabánya KC 20-32 (11-18)

Abony, 250 néző. V.: Bíró, Kiss O.

CEGLÉD: Kránitz - PÁSZTOR Á. 4 (3), Tóth M., SPEKHARDT 6, Juhász K. 2, Kállai, Kende 2. Csere: Aleksza (kapus), Markovics 2, Bartha 2, Mazák, Szűcs Balázs 1, Szepesi I. 1, Panghy. Edző: Nagy Károly

TATABÁNYA: SZÉKELY - P. Rodríguez 2, MARAS 7 (3), Vilovszki 4, GYŐRI M. 6, Obradovics, Edwards 3. Csere: Nagy Benedek (kapus), Pergel 5, Ubornyák 3, Krancz 1, Bodor, Bodnár Á. 1 (1). Edző: Tombor Csaba

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1-4. 9. p.: 3-8. 17. p.: 7-10. 21. p.: 8-12. 25. p.: 10-14. 37. p.: 12-21. 41. p.: 13-22. 48. p.: 15-26. 53. p.: 19-28. 57. p.: 20-29. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG

Nagy Károly: - Voltak szép pillanatok és jól kijátszott helyzetek, de nagyon sokat hibáztunk, ami rányomta a játékunkra a bélyegét. Nem tudtunk jól kijönni a ziccerekkel, ezzel magunkat építettük le. Volt egy időszak, amikor sok technikai hibát követtünk el és könnyű gólokat adtunk. Ellenfelünk megtalálta azokat a játékosainkat, akik sebezhetőek védekezésben. Megérdemelten nyert a Tatabánya.

Tombor Csaba: - Nem számítottam arra, hogy ilyen laza mérkőzésünk lesz, mindkét csapatban sok volt a sérült és a hiányzó, ami rányomta a bélyegét a nekünk fontos összecsapásra.