Hírek
2012. Június 04. 18:35, hétfő |
Helyi sport
Forrás: infoCegléd
Négy érem a Főiskolai és Egyetemi országos bajnokságról
A Pécsi Tudományegyetem adott otthont a birkózók idei Főiskolai és Egyetemi Országos Bajnokságának, amelyet június 02-án rendeztek meg az egyetem tornacsarnokában.
A RESTART CVSE TS Integrál Birkózószakosztály három versenyzője volt jogosult indulni a viadalon, de csak ketten álltak rajthoz, mert Dajka Zsolt kisebb bokasérülése miatt kénytelen volt kihagyni az idei bajnokságot. A három szakágban 98 fő mérlegelt és a szokásnak megfelelően a fiuk közül többen is elindultak úgy kötött, mint szabadfogásban. A szakosztály 60 kg-os válogatott versenyzője Kozák István ezúttal egy súlycsoporttal feljebb a 66 kg-os kategóriában indult. Kötöttfogásban válogatotthoz méltó módon három győzelemmel a háta mögött állhatott a dobogó legfelső fokára. A másik fogásnemben, a tavalyi évhez hasonlóan most is a bronzérmet szerezte meg. A 120 kg-os Dömötör László úgy kötött-ben mint szabadfogásban egyaránt a második helyen végzett. Kozák, a SOTE Testnevelési Karát , míg Dömötör a Kecskeméti Főiskolát képviselte a bajnokságon.
Szintén június 2-án rendezték Csepelen a serdülők szabadfogású országos bajnokságát ezen még továbbra sem indult a sérüléséből lábadozó Lakatos Tamás, de a szintén 58 kg-ban szereplő Laki Zoltán ismét ragyogóan helyt állt és a diákolimpiához hasonlóan most is bronzérmet szerzett az ország legjobbjai között. V. helyen végzett a még diák korcsoportos Mohella Flórián a 38-os kategóriában, aki külön engedéllyel vehetett részt a bajnokságon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 23. 17:00, kedd | Helyi sport
Két forduló, két győzelem - remek rajt a bajnokságban
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
