Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2025. Augusztus 29. 09:14, péntek | Kék hírek

Ne várja meg, hogy baj történjen!

Ne várja meg, hogy baj történjen!

Néhány nap és kezdődik az iskola. Fokozott figyelem szükséges az utakon.

Szeptember 1-jén országszerte több százezer gyermek kezdi meg a tanévet, ami a közlekedésben is új helyzetet teremt. De ez nem csak a gyermekek számára kihívás, hanem minden közlekedő számára is. Az iskolák környékén sűrűbb forgalomra, több gyalogosra és kiszámíthatatlan helyzetekre kell számítani.

A rendőrség egész hónapban fokozott jelenléttel segíti a biztonságot az "Az iskola rendőre" program keretében. Rendőrök és polgárőrök vigyáznak a forgalmas átkelőhelyeknél, figyelmeztetnek a szabályok betartására.

Külön figyelmet kell fordítani az elektromos rollerekre, amelyek egyre népszerűbbek a gyermekek és fiatalok körében. Ezek a mikromobilitási eszközök ugyanúgy a közlekedés részei, mint a kerékpárok, azonban használóik gyakran semmiféle közlekedési ismerettel nem rendelkeznek. A szabályok be nem tartása nemcsak saját, hanem mások biztonságát is veszélyezteti, ezért a rendőrség kiemelten kéri a szülőket, hogy hívják fel gyermekeik figyelmét a felelős használatra.

Sok gyermeket autóval visznek iskolába. Fontos, hogy minden esetben helyesen használt biztonsági övvel vagy életkornak és testméretnek megfelelő gyermekbiztonsági rendszerben utazzanak. Egy hirtelen fékezés vagy kisebb ütközés is súlyos sérülést okozhat, ha a gyermek nincs megfelelően rögzítve.

Az iskolák környékén a megnövekedett forgalom miatt a parkolás is különös figyelmet igényel. A szabálytalan megállás nemcsak torlódást és bonyodalmat okoz, hanem sok esetben a gyermekek biztonságát is veszélyezteti, például a kilátás akadályozásával. A rendőrség kéri a szülőket, hogy mindig szabályosan parkoljanak, még akkor is, ha ez néhány perces gyaloglással jár.

A biztonságos közlekedés egyik alapfeltétele a stresszmentes indulás. A nagyvárosokban a tanévkezdés idején elkerülhetetlen a megnövekedett gépjárműforgalom, ezért a rendőrség arra kéri a szülőket és a járművezetőket, hogy induljanak el időben otthonról. A nyugodtabb közlekedés nemcsak a balesetek kockázatát csökkenti, hanem a gyermekek számára is biztonságosabb és kiegyensúlyozottabb iskolakezdést biztosít.

A rendőrség felhívja a szülők figyelmét, hogy beszélgessenek gyermekeikkel a biztonságos közlekedés alapvető szabályairól, és mutassanak példát a mindennapi közlekedésben. A járművezetőket pedig arra kérjük, hogy az iskolakezdés első heteiben legyenek türelmesek, vezessenek lassabban, körültekintőbben, és számítsanak arra, hogy a közlekedésben ismét megjelennek a legkisebbek.

A gyermekek biztonsága közös felelősségünk. Vigyázzunk rájuk együtt!

(police.hu)

(Fotó: ORFK Kommunikációs Szolgálat/A kép illusztráció)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek

Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott

A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.

2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek

Életveszélyes a jégen tartózkodni!

Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.

2026. Január 22. 07:36, csütörtök | Kék hírek

A Netflix nevében is próbálkoznak a csalók - Ne dőljön be!

Az elmúlt napokban több bejelentés is érkezett, mert a csalók egy népszerű televíziós szolgáltató nevében előfizetéseket kötöttek, felhasználva a sértettek nevét, bankkártyaadatait.

2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek

ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma