2014. Szeptember 22. 17:21, hétfő | Helyi sport
Forrás: Cegledhandball

Mezőkövesddel ugrott össze a Cegléd

Ezt a meccset most elvitték

A Ceglédi KKSE NB I-es férfi kézilabda csapata harmadik, hazai pályán sorra kerülő bajnoki mérkőzésén a Mezőkövesd együttesét fogadta. A PLER, majd a Komló legyőzése után most elmaradt az újabb hazai siker.

CEGLÉDI KKSE–MEZŐKÖVESDI KC 25–28 (11–14)
Vezette: Dobrovits, Tájok

CEGLÉD: Bősz – Országh 2, Takács 4, Tóth N., Antal , Lepsényi, Bíró B. 5.
Csere: Bartucz (kapus), Perisics 6, Hódi 2, Nikolicza 3, Lászlai 3, Hegedűs. Edző: Kökény István

MEZŐKÖVESD: Liszkai – Vaszics 8, Trivkovics 3, Dzono, Cuzic 5, Radnic 2, Pálos 3.
Csere: Volarevic (kapus) Nahajenka, Grünfelder 2, Lókodi 4, Terenyi, Szepesi 1.
Edző: Skaliczki László

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 10. p.: 3–4. 19. p.: 4–11. 25. p.: 9–12. 35. p.: 12–17. 41. p.: 17–21. 47. p.: 18–25. 50. p.: 20–27. 56. p.: 23–27

Az első félidő középső harmadában a Cegléd csupán egy gólt dobott, miközben hetet kapott. A jelentős hátrány csökkent a félidő végére, majd ismét nőtt, hiszen mezőkövesdi gólokkal kezdődött a második játékrész. A kiegyensúlyozottabban játszó és kevesebbet hibázó vendégek megérdemelten nyertek.

Az edzők nyilatkozatai:

Kökény István: – Rosszul kezdtünk, ami sajnos kihatott az egész mérkőzésre. A Mezőkövesd az ekkor szerzett előnyét jól megtartotta, mi pedig csak egyes időszakokban nyújtottunk olyan teljesítményt, amilyen egy NB I-es találkozó sikeres befejezéséhez szükséges.

Skaliczki László: – Elismerésem a fiúknak, ez igazi csapatmunka volt. Egyre stabilabbak vagyunk. Remélem, ezzel a győzelemmel elindultunk felfelé.

Az ifjúsági csapatok mérkőzésén:
Cegléd - Mezőkövesd 14-34 (2-17)
Góldobók: Peszeki 3, Komlós 3, Apró 2, Müller 2, Lukácsi, Bozsik, Szilágyi, Imregi
Jakab László edző: Remélem, nem csak én szégyellem magam.