Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2017. Március 10. 10:54, péntek | Helyi

Megújul a [Szentháromság park]

Megújul a [Szentháromság park]

Megtörtént a közterületek felújítását szolgáló következő önkormányzati beruházás, a Szentháromság park projekt munkaterületének átadása.

A héten megkezdődnek a munkálatok – közölte Szebeni Dávid, a Ceglédi Városfejlesztési Kft. ügyvezetője.

„A Szentháromság park megújítása a hosszas közösségi véleményezésen átesett Kossuth téri koncepció megvalósításának egyik lépése. Az elképzelésnek megfelelően a katolikus templom homlokzatát, előterét esztétikailag és fizikailag is megnyitjuk a járókelők számára. A Szentháromság szobrot könnyen megközelíthetővé tesszük és padokat helyezünk el” – mondta el az ügyvezető.

„Ezen a területen bármiféle koncepció és terv nélkül találhatóak fás szárú növények, amelyek gátolják a szobor megközelítését és a templom bejáratát is eltakarja. A parkot az erre járók nem tudják használni, az esküvői menetek kénytelenek más úton vonulni. Ez most megváltozik, az itt megfordulók kényelmesen sétálhatnak majd. Ez azt jelenti, hogy hat darab fát ki kell vágnunk, de kilenc másikat ültetünk helyette. Mi is sajnáljuk a régebbi fákat, de hosszú távon egységesen szükséges rendezni ezt a területet.” – tette hozzá Szebeni Dávid.

A beruházást úgy időzítettük, hogy az esküvői szezon előtt vége legyen, a munkálatok alatt pedig a misék miatt nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy amikor csak lehet, a templom főbejárata használható legyen.” – hangsúlyozta az ügyvezető.

A zöldterületek fenntartását végző és a kivitelezésben is szerepet vállaló Várvag Kft. részéről Hervai Gergő főkertész fontosnak tartotta megemlíteni, hogy: „A Szentháromság tér felújításával, egy teljesen átalakult teret láthatunk majd a belváros szívében, amelyben teljesen új öntözhető gyepfelület, évelő virágágyak, cserjeágyások és színes egynyári virágágyak is helyet kapnak, és természetesen új fák is kerülnek beültetésre. A fenntartás tekintetében figyelembe vettük azt is, hogy a zöldterület automata öntözőrendszerrel lesz ellátva.

„A választott fafaj a Prunus fruticosa 'Globosa', magyarul csepleszmeggy, amely a katolikus templom keleti homlokzata felől már az ősszel alkalmazásra került. Jellemzője, hogy olyan virágos díszfa amely szép, szabályos gömb koronát nevel és tavasszal áprilisban teljesen virágba borul. Sorfaként kiválóan alkalmazható, de külön, egyedüli faként is megállja a helyét.” – folytatta.A dekoratív évelő és egynyári növényekkel a terület kiválóan alkalmas lesz esküvői fotózások lebonyolítására. – zárta gondolatait a főkertész.

A beruházó önkormányzat kéri, hogy az építési terület mellett mindenki fokozott óvatossággal közlekedjen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.