Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2022. Január 04. 16:02, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Kovács Attila

Megtartotta évindító ülését az Epidemiológiai és Klinikai Kutatási Munkacsoport

Megtartotta évindító ülését az Epidemiológiai és Klinikai Kutatási Munkacsoport

Megtartotta évindító ülését az Epidemiológiai és Klinikai Kutatási Munkacsoport, amelynek feladata a koronavírussal és a járvánnyal kapcsolatos magyar ismeretek összegyűjtése, elemzése.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kedden, az ülés után újságíróknak elmondta, a munkacsoport feladata vizsgálni a vírus természetét, különös tekintettel a mutációkra, a vírus fertőzőképességére és az emberi szervezetben okozott elváltozásokra.

Hozzátette: a szakemberek foglalkoznak a koronavírus okozta megbetegedés lefolyásával, súlyosságával, azzal, hogy milyen szerveket betegít meg, valamint azzal, milyen járványügyi következtetések adódnak az újabb ismeretekből a járványhullámok ismétlődésére vonatkozóan.

Hasonlóan az eddigi kutatási eredmények közléséhez, ennek a munkacsoportnak az eredményeit is közzéteszik - jegyezte meg a miniszter.

A testület munkájában a Magyar Tudományos Akadémia, az országos intézetek, a Nemzeti Népegészségügyi Központ munkatársai és egyetemi szakemberek vesznek részt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.