Hírek
2021. Február 23. 09:41, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 103 beteg, 1628-cal nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 103, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1628 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.
A kormányzati portálon azt írták: 407 274-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 14 450-re emelkedett, a gyógyultak száma 310 848.
Az aktív fertőzöttek száma 81 976. Kórházban 4582 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 396-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 26 549-en vannak, a mintavételek száma 3 528 862-re nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Március 07. 08:43, vasárnap | Belföld
Országos tisztifőorvos: a kéthetes zárással megszakítható a fertőzési lánc
A kéthetes zárással megszakítható a fertőzési lánc, a koronavírus elleni védőoltások beadásának folytatásával pedig a betegségre fogékonyak számát tudjuk csökkenteni;
2021. Március 07. 08:10, vasárnap | Belföld
Továbbra sem szükséges a lejáró okmányok miatt kormányablakba menni
Nem befolyásolják a kormányablakok nyitva tartását a március 8-án életbe lépő szigorítások, de azt kérik, hogy az ügyfelek csak a legszükségesebb, halaszthatatlan ügyekkel keressék fel ezeket,
2021. Március 07. 07:00, vasárnap | Belföld
Elérheti az egymilliót a beoltott emberek száma a hétvégén
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szerint mérföldkő, hogy ezen a hétvégén elérheti az egymilliót a beoltott emberek száma Magyarországon, ami már nagyon komoly átoltottságot jelent.
2021. Március 07. 06:19, vasárnap | Belföld
A rezidensek átirányításával is segíti a kormány a kórházi betegek ellátását
A rezidensek átirányításával is segíti a kormány a kórházi betegek ellátását - közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság szombaton az MTI-vel.