2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2012. Május 02. 10:01, szerda | Helyi sport

Már csak egy meccs van hátra a szezonból

Az elmúlt héten két bajnoki mérkőzését is lejátszotta az NB I/B Keleti csoportjának bajnoka, a Ceglédi KKSE.

A balmazújvárosi, vereséggel végződött látogatás után a második helyen álló Törökszentmiklós ellen biztos győzelem következett.

Balmazújváros – Ceglédi KKSE 30-27 (15-10)
Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Varga 5, Tóth N. 7, Dengi, Molnár, Hódi 2, Benke 3, Badenszki, Gyuris 3, Benedek, Kupcsik, Lepsényi 5, Bíró 2
Az eredmény alakulása: 10.perc: 2-4, 16.: 6-6, 25.: 11-10, 30.: 15-10, 37.: 17-16, 43.: 22-18, 53.: 28I-22, 54.29-22, 60.: 29-27

Ceglédi KKSE – Törökszentmiklós 32-27 (18-12)
Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Varga 4, Tóth N. 2, Dengi 3, Molnár, Hódi 1, Benke 2, Mészáros, Gyuris, Benedek, Lepsényi 5, Pocsai 7, Bíró 6
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3-0, 13.: 7-6, 17.: 11-9, 23.: 15-9, 40.: 25-14, 28.: 32-23

El kell ismerni, a balmazújvárosiak jobban akarták a győzelmet és többet is tettek a megszerzéséért. Megérdemelten nyertek. A Törökszentmiklós elleni – már a hagyományok miatt is rangadón – tartottam tőle, hogy a szerdai mérkőzés túlontúl sokat kivett a fiúkból, de szerencsére nem így történt és ráadásul ezen az összecsapáson a motiváció sem hiányzott. Összeszedetten védekeztünk és támadtunk, és győztünk annak ellenére fölényesen, hogy már nem volt igazán tétje ennek az összecsapásnak. A kispadon – de inkább előtte állva, sétálva – már az első negyedóra végén úgy tartottam, megvan a győzelem, számomra már akkor is csak annak különbsége volt kérdéses,- értékelte a fenti mérkőzések történéseit az edző Kökény István.

7. Nyíregyháza 23 11 2 10 685-658 24

Az ifjúságiak Balmazújvárosban – a csapatok 9-9-ig fej-fej mellett haladtak, ahonnan 17-9-re húztak el a hazaiak – vereséget szenvedtek, míg a törökszentmiklósiaknak sikerült visszavágni az ősszel elszenvedett vereségért.

Balmazújváros – Ceglédi KKSE 31-24 (19-11)
Gólszerzők: Bányai 6, Tóth G. 6, Román 4, Matócsi 3, Reznák 2, Vígh 2, Dávid

Ceglédi KKSE – Törökszentmiklós 26-25 (12-9)
G: Bányai 8, Román 4, Vígh 4, Dávid 3, Matócsi 3, Tóth G. 2, Juhász, Reznák

A bajnok Ceglédi KKSE már korábban lejátszotta a 24. és 25. fordulóban esedékes találkozóját, így a bajnokság során már csak egy alkalommal lép pályára. Ekkor – május 12-én, szombaton – az Ózd együttesét fogadja. A felnőttek 18, az ifjúságiak 16 órakor kezdenek.

Ezúton szeretnénk tájékoztatni a kedves szurkolókat, hogy a mérkőzés után éremátadásra kerül sor, majd ezt követően egy közös ünneplésre vár mindenkit szeretettel a CKK SE vezetősége a Jazz Cafe kerthelységében.
Jöjjenek el minél többen, ünnepeljük Együtt ezt a nagyszerű sikert!

fotó: Kisfaludi István