Hírek
2026. Június 17. 06:54, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
A nemzetközi olajpiaci folyamatok hatására az előző kormány idén március 10-i hatállyal vezette be az úgynevezett védett árat.
Ennek értelmében a magyar rendszámmal és forgalmi engedéllyel rendelkező járművek a 95-ös benzint legfeljebb 595 forint/liter, a gázolajat pedig maximum 615 forint/liter áron tankolhatják.
A mértékadó holtankoljak.hu-n az olvasható, hogy Magyarországon a 95-ös benzin literenkénti átlagos piaci ára jelenleg 639,7 forint, a gázolajé pedig 663,4 forint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
