Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2020. Január 06. 13:16, hétfő | Helyi sport
Forrás: Cegledinfo.hu

Lőrincz Viktor lett az év birkózója

Lőrincz Viktor lett az év birkózója

Szenzációs évet zárt a magyar birkózás utánpótlás- és felnőtt szinten egyaránt

Szenzációs évet zárt a magyar birkózás utánpótlás- és felnőtt szinten egyaránt, s az óesztendő legvégére is maradt egy örömteli hír: a nemzetközi szövetségnél (UWW) Lőrincz Viktor lett 2019 legjobb kötöttfogású birkózója - tájékoztatott a magyar szövetség.

A Honvéd 87 kilós klasszisa mindhárom idei rangsorversenyt megnyerte (a Magyar Nagydíj mellett Zágrábban és Sassariban is diadalmaskodott), bronzérmes lett a minszki Európai Játékokon, ezüstérmes a nur-szultani olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, s aranyérmes a katonai világjátékokon. Ezzel összesen 92 pontot szerzett, mögötte 88-cal végzett a japán Ota Sinobu (63 kg), s 82-vel honfitársunk vb-döntős legyőzője, az ukrán Zsan Belenjuk (87), valamint az orosz Musza Jevlojev (97).

"Nagyon boldog vagyok, hogy megkaptam ezt a díjat, igazi elismerése a 2019-es teljesítményemnek" - nyilatkozta az UWW honlapján Lőrincz Viktor, aki a szabadfogású és a női győztessel, az olasz Frank Chamizóval és az amerikai Tamyra Mensahhal együtt 30-30 ezer svájci frank pénzdíjazásban részesült,míg a másodikak 20-20, a harmadikok 10-10 ezerrel gazdagodtak. Az értékelésbe a világbajnokság, a kontinensviadalok és a rangsorversenyek eredménye számított bele, s 2018-cal ellentétben ezúttal nem kellett vb-t nyerni az első helyezéshez.

A magyar birkózás erejét mutatja, hogy 2018-ban is honfitársunk lett az év kötöttfogású birkózója, az azóta visszavonult Bácsi Péter.

Fotó: Czagány Balázs / MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód

Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák

Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.