2024. április 19, péntek - Emma

2016. Október 08. 18:22, szombat | Helyi

Lenyomtuk az oroszokat

A ceglédi csapat fennállásának első Európa-Kupa selejtezőjét hazai pályán játszotta csütörtök este. 9-0-ás rohammal kezdett a CEKK és a vendég Jenyiszej csak az 5. percben tudta megszerezni első pontját.

Pickrel három triplája és 15 pontja hozta meccsbe az oroszokat, de a nagyszünetre így is csak egy ponttal tudtak vezetni. A második félidő elején inkább a vendégek domináltak, de a Cegléd váltani tudott és a hajrában elsöpörték a széteső Jenyiszejt. A visszavágót 13-án csütörtökön 19:00 órakor játsszák Szibériában.

VBW CEKK CEGLÉD - JENYISZEJ KRASZNOJARSZK (orosz) 94 - 72
(18-20, 18-17, 19-19, 39-16)

Cegléd, 600 néző, Brziak (szlovák), Faur (román) Vladic (osztrák)

CEGLÉD: Medgyessy 6, Skorics 14/3, SERBÁN 12, NAGY-BUJDOSÓ 33/12, Makszimovics 6, Cserék: KATONA 21/3, Kobolák, Ruttner Zs., Schlemer 2 Vezetőesző Cziczás László

KRASZNOJARSZK: Kiryanova 9/6, LANGLOIS 13/3, PICKREL 25/12, Dorovskikh 6/3, Tarasenko, Cserék: Chistiakova 6, Dzankics, Nuzhnaia 2, Korotygina 11/6, Vezetőedző Olga Shuneikina

Az eredmény alakulása: 4.p.: 9-0, 6.p.: 9-10, 9.p.: 18-16, 13.p.: 18-26, 17.p.: 31-31, 23.p.: 45-37, 26.p.: 51-47, 33.p.: 61-61, 35.p.: 72-61, 39.p: 89-71
Kipontozódott: Langlois 38., Pickrel 39. percben

👨 MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: - Nem játszottunk kimondottan jól, de a végjátékban a rutin győzedelmeskedett a fiatalság ellen. A második félidei taktikai váltásunknak száz százalékban bejött az eredménye és volt egy világszinvonalú játékosunk Nagy-Bujdosó Nóra személyében.

Olga Shuneikina: - A második harmad végéig tudtuk magunkat tartani, majd a negyedik negyedben csődöt mondtunk. Nagyon sokat hibáztunk ,nagyon sok helyzetet kihagytunk, úgyhogy nagyon nincs mit értékelni ezen a meccsen.

Nagy-Bujdosó Nóra: - A végén dőlt el. Serbán, Katona, Medgyessy olyan extrát hoztak, olyan aszisztokat adtak, hogy nem lehetett elveszíteni ezt a meccset. Az első félidőben rosszul játszottunk, de a másodikban kijavítottuk a hibáinkat. Hogy mire lesz ez elég a visszavágón? Nehéz lesz. Sokat utazunk majd, a bírók biztosan nem nekünk fognak kedvezni, de egy egál közeli eredményre tippelek így is.