2013. Március 13. 12:19, szerda | Helyi sport
Forrás: cekk

Legyőztük a ZTE-t!

Megszakítottuk a zalaegerszegi csapat 8 mérkőzése óta tartó veretlenségét!

2013. március 9-én, szombaton a ZTE csapatát láttuk vendégül. Kosárlabdaberkekben mindenki tudja, hogy a zalai csapat évek óta a legjobb 4 között szerepel Magyarországon. Ebben a szezonban eddig háromszor találkoztunk. A legelső mérkőzésen kemény ellenfélnek bizonyultunk, a másik kettőn simábban nyert ellenfelünk.

Most, a szombati meccset megelőző 8 mérkőzésén sorozatban nyert a ZTE és úgy készültek mi leszünk a 9. legyőzöttjük.

Mi viszont bíztunk magunkban. Bíztunk abban, hogy a BSE, a Szekszárd, a Vasas legyőzése és a rossz dobóteljesítményünk okozta PINKK elleni vereségünk után, jó formában lévő csapatunk képes a bravúrra és legyőzi a ZTE-t.

A mérkőzés 5. percében vezettünk 8-5 arányban, utána azonban átvette a vezetést ellenfelünk és az első negyedet 22-19 arányban megnyerték.
A második negyedben küzdöttünk és 20-18-ra meg is nyertük a játékrészt, de a félidei vezetés így is 40-39 volt oda.

A szünet után, a 3. negyedben ugyanazt a csapatot láttuk, akik lemosták a Szekszárdot, és 18-7 arányban megnyertük a negyedet, uraltuk a pályát.
Azonban tudtuk, hogy a ZTE – ahol a mostani válogatottak Vida, Czank, Varga mellett korábbi válogatott játékosok játszanak – nem könnyen adja magát.

A 4. negyed ezt bizonyította is. Ellenfelünk a 10 pontos előnyünket feldolgozta és 1 perccel a vége előtt 66-66 arányú döntetlen szerepelt az eredményjelzőn. Azt mondják, a szerencse mindig a jobbnak áll. A döntő pillanatokban leszedtük a lepattanót és Orbán Katinka 2 pontos dobásával biztosította győzelmünket.

CEKK - ZTE NKK 68 - 66
(19-22, 20-18, 18-7, 11-19)

CEKK: Orbán 16/3, Serbán 15, Kobolák 12, Millner 9/9, Cymmer 7/3, Medgyessy 4, Mrozinska 4, Baksa 1, Filipowicz D, Filipowicz V.
Edző: Újhelyi Gábor

Ujhelyi Gábor: – Csak gratulálni tudok a lányoknak, akik a számunkra tét nélküli összecsapáson a hiányzókat pótolva, remek játékkal arattak bravúros győzelmet.

Ez a győzelem nemcsak azért fontos nekünk, mert pont mi, a CEKK szakította meg a ZTE veretlen sorozatát, de azért is mert kevesebb egészséges játékosunk volt (Chomac nem játszott, Mrozinska betegen játszott) a mérkőzésen és így is tudtunk nyerni.

Csütörtökön Budapestre a Városmajorba utazik csapatunk, hogy a középszakasz utolsó fordulójában a BSE ellen mérkőzzön meg. Várjuk szeretettel szurkolóinkat, szükség van rátok. Hajrá CEKK!!