Hírek
2017. December 01. 07:32, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Kétszáz éve nem volt rá példa – lemond a trónról a japán császár
2019. április 30-án mond le a trónról a japán császár - jelentette be pénteken Tokióban Abe Sindzó miniszterelnök, miután találkozott az uralkodóval.
Akihito császár már több mint 85 éves lesz, és sajtóértesülések szerint már korábban jelezte, hogy "nyomasztják az uralkodással járó kötelezettségek". Hivatalban lévő császár lemondására két évszázada nem volt példa Japánban.
Akihitót az idősebb fia, Naruhito herceg követi a trónon. Ő a következő napon, 2019. május 1-én veszi át a jobbára ceremoniális hatalmat.
A dátumról a császári ház tanácsa döntött, amelyben politikusok, jogászok és családtagok kapnak helyet.
A lemondás lehetőségéről külön törvényt fogadtak el a nyáron a parlament két házában. Akihito 1989 januárjában lépett trónra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
