Hírek
2018. Október 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Két 500 kilogrammos bombát találtak a Duna budafoki szakaszán
Két, egyenként 500 kilogrammos légibombát találtak a Duna medrében Budafoknál - írta a honvédelem.hu portál pénteken.
Információik szerint a tűzszerészek ügyeletére érkezett a bejelentés, hogy a Dunában feltehetően robbanótestet találtak. A tűzszerészek átvizsgálták a budafoki gázló területét, ahol a víz alatt két, egyenként 500 kilogrammos amerikai légibombát találtak. A robbanótestek a lakosságra, valamint a vízi és szárazföldi közlekedésre nem jelentenek közvetlen veszélyt.
A bombákat a Duna vízállásától függően tudják majd kiemelni, akkor előre láthatóan forgalomkorlátozásra kell majd számítani, amelyről a honvédség és a rendőrség két nappal korábban ad tájékoztatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
