2024. április 29, hétfő - Péter

2012. Március 26. 12:07, hétfő | Helyi sport

Újabb edzőmeccs

A férfi kézilabda NB I/B hétvégi fordulójában hazai pályán aratott újabb fölényes győzelmet a Ceglédi KKSE csapata.

Ceglédi KKSE – Hajdúböszörmény 29-20 (19-10)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel, Lakos (kapusok), Lepsényi 4, Varga 4, Tóth N. 3, Dengi 2, Pocsai 5, Benedek, Bíró 5, Gyuris 3, Molnár 3, Hódi, Mészáros

Érdekesség, hogy az őszi találkozóhoz hasonlóan az elején most is fej-fej mellett haladtak a csapatok, míg az első félidő végére mindkétszer már 9 góllal vezettek a ceglédiek.

De nézzük sorjában: A hazaiak először a 7. percben szerezték meg a vezetést (4-3) és a 20. perc tájékán sem volt még túlzottan nagy az előny (10-8). A játékrész utolsó 10 perce viszont már el is döntötte a bajnoki pontok sorsát, a vendéglátók sorra dobták góljaikat, előfordult, hogy egy perc alatt hármat is. Szünet után már nem nőtt tovább a két gárda közötti különbség. Végül magabiztos, kilencgólos győzelmet aratott a bajnokságban kilenc ponttal vezető Ceglédi KKSE.

Úgy gondoltam, a Hajdúböszörmény ennél nagyobb ellenállást fejt majd ki, annál jobb csapatnak tartom őket, mint amilyen játékot most nyújtottak. Persze valószínűleg mi is közrejátszottunk ebben, hiszen egységes és kemény védekezést kértem a játékosoktól, amit ők végre is hajtottak. Az idő múlásával így sikerült „megtörnünk” ellenfelünket és attól kezdve már csak győzelmünk nagysága volt a kérdéses, mondta a mérkőzés után az edző Kökény István.

7. Nyíregyháza 20 10 1 9 596-570 21

Az ifjúságiak mérkőzésén a 33. percben 20-15-re még a vendégek vezettek, míg a ceglédieknél először az 53. percben volt az előny (27-26). Végül sikerült visszavágni az ősszel 28-25 különbségű vereségért.

Ceglédi KKSE – Hajdúböszörmény 31-29 (13-16)
Góllövők: Bányai, Vígh, Tóth G. 8-8, Matócsi 4, Juhász 2 és Komlós

A ceglédiek a következő fordulóban – április 1-én – a Nyíregyházán lépnek pályára.

fotó: Kisfaludi István