Hírek
2022. Február 08. 12:05, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét befagyasztotta az üzemanyagárakat a horvát kormány
A horvát kormány egy hónapra ismét rögzítette az üzemanyagok árát, a mostani rendelet a 95-ös oktánszámú benzinre, valamint a dízelre vonatkozik, a prémium üzemanyagok szabadárasak maradnak
- jelentette be Andrej Plenkovic horvát kormányfő a hétfői sajtótájékoztatóján.
Az eurosuper 95 árát 11,37 kunában, az eurodízelét 11,29 kunában, az adómentes, úgynevezett kék dízelét, amelyet a mezőgazdászok és a halászok használhatnak korlátozott mennyiségben, 6,50 kunában határozta meg a tárca.
A rendelet még hétfőn megjelenik és azonnal hatályba lép - közölte Plenkovic, hangsúlyozva, a kormány ezzel meg akarta mutatni, hogy gondot visel állampolgáraira és megélhetésük színvonalára.
A zágrábi kormány először tavaly október közepén maximalizálta az üzemanyagok árát egy hónapra, majd novemberben további egy hónappal meghosszabbította a rendeletet, de ezt még a lejárta előtt fel is oldotta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
