Hírek
2017. Január 24. 07:43, kedd |
Életmód
Forrás: mti
Hordjunk maszkot a szmog miatt!
Az Országos Közegészségügyi Központ szaktanácsadója szerint elsősorban azoknak javasolt a védőmaszk hordása a szmogban, akik egészségesek.
Páldy Anna az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában azt mondta, a maszkokat azért nem ajánlják elsősorban a légzési, vagy keringési betegségben szenvedőknek, mert megnehezíti a légzést számukra.
Az ilyen maszkokat elsősorban egészséges, kerékpározó, vagy olyan embereknek ajánlják, akik huzamosabb ideig tartózkodnak a szabad levegőn - tette hozzá.
A szaktanácsadó elmondta még, hogy a normál egészségügyi maszk ebben a szmogban nem nyújt teljes védelmet, az FFP1, vagy FFP2 jelöléssel ellátott porvédő maszkok viselése biztosít védelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 11:00, szerda | Életmód
Nagyjából tizenöt szállodahajó várakozik a Duna magyarországi szakaszán a folyó alacsony vízállása miatt
Nagyjából 15 szállodahajó várakozik a Duna magyarországi szakaszán, a teherhajók többsége is áll az alacsony vízállás miatt - közölte a Közlekedési és Beruházási Minisztérium az MTI érdeklődésére kedden.
2026. Július 29. 07:32, szerda | Életmód
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos csütörtöktől keddig
Harmadfokú hőségriasztást rendelt el csütörtökön 0 órától kedd 24 óráig az ország területére az országos tisztifőorvos a HungaroMet Nonprofit Zrt. legfrissebb előrejelzése alapján.
2026. Július 28. 12:00, kedd | Életmód
Növényi eredetű anyag okozta a szennyezést a Fekete-Körösön, újraindulhattak a szabadstrandok
Növényi eredetű anyag okozta a szennyezést a Fekete-Körösön, a vízvizsgálatok eredményei megfelelőnek minősülnek, újraindulhattak a szabadstrandok – közölte hétfőn a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kövizig).
2026. Július 27. 14:00, hétfő | Életmód
Retró hétvégét tart a MÁV a Dél-Dunántúlon
Retro hétvégét tart a MÁV a Balatonnnál, Kaposváron és annak környékén, valamint az újranyíló Komló-Dombóvár vonalon augusztus első hétvégéjén.
