2024. április 29, hétfő - Péter

2013. Július 15. 15:41, hétfő | Helyi sport

Homokos sportpálya a Spori előtt

IV. Sport vasárnap

Vasárnap immár negyedik rendezvényéhez érkezett a Cegléd Sportjáért Közalapítvány sportágak népszerűsítéséért indított programja a Jótékonysági Sportvasárnap. A programsorozat ezúttal a kézilabda és a tánc népszerűsítését tűzte zászlajára.

Az ingyenes rendezvényen bemutatkoztak a Ceglédi KK SE új játékosai, valamint átvehette érmét a bajnok junior Ceglédi Kék Cápák csapata. A Sportcsarnok előtti ideiglenes homok pálya amatőr és női kézilabda kupának adott helyet, de volt sportszer kiállítás, táncbemutató, sőt limbó verseny is.

Az ez alkalommal elárverezett ereklye is egy igazi ritkaság volt. 1997 november 1-jén Cegléden került megrendezésre Magyarország – Dánia férfi válogatott kézilabda Európa bajnoki selejtező mérkőzés. A találkozó után, melyet mi nyertünk 22-17-re, mindkét válogatott aláírta a labdát. A több mint 30 aláírás között megtalálható Pásztor István, Éles József, Szatmári, Rosta, Mezei, Kotormán, Kertész és az akkori szövetségi kapitány Vass Sándor szignója is.

fotó: Kisfaludi István