Hírek
2019. Június 28. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Heves eső és viharos szél sújtotta a zempléni térséget
Heves eső és viharos szél sújtotta csütörtök délután a zempléni térséget, emiatt mintegy száz bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei katasztrófavédelmi szóvivő honlapjukon.
Dojcsák Dávid azt írta: ezúttal a tűzoltóknak nem a víz, hanem az erős szél adott munkát, amely fákat döntött ki.
Utak váltak ideiglenesen járhatatlanná, családi házak tetőszerkezete, kerítése rongálódott meg, villany- és távközlési vezetékek szakadtak le.
A legtöbb beavatkozásra Bodrogkisfaludon volt szükség, ott a gönci, az encsi, a szerencsi, a tiszaújvárosi, a cigándi, a tolcsvai, a bódvaszilasi és a sátoraljaújhelyi hivatásos tűzoltók jelenleg is dolgoznak.
Az egységek eddig több mint hetven helyszínen avatkoztak be, a károk felszámolása folyamatos - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
