2024. április 26, péntek - Ervin

2016. Október 01. 16:00, szombat | Helyi

Hazai bravúrral kezdte a CEKK a szezont

A női kosárlabda bajnokság nyitó mérkőzésén a CEKK a DVTK-t fogadta péntek este a Gál József Sportcsarnokban.

Gólerősen kezdte a Cegléd a meccset és bár az első negyed után már egyik játékrészben sem tudtak ennyi pontot gyűjteni, végig remekül védekeztek, ami a harmadik tíz percben csúcsosodott ki. Ekkor az igazán jó erőkből álló Miskolc hat perc alatt csupán 2 pontig jutott. A CEKK végig vezetve, megérdemelten győzött és időnként parádésan szedték a lepattanókat.

CEGLÉDI EKK – DVTK MISKOLC-ATOMERŐMŰ KSC 67-57
( 24-17, 15-17, 12-8, 16-15 )
Cegléd, 500 néző, vezette Cziffra Cs., Győrffy P., Minár L.

CEGLÉD: MEDGYESSY 7, Fister 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 12/6, Skorics 12, MAKSZIMOVICS 17, Cserék: Serbán, Schlemer 6, Ruttner Zs. 4, KATONA 4, Vezetőesző Cziczás László

DVTK: Horváth B. 6/6, Rasheed 11/6, Szécsi 10/6, JOVANOVICS 11, Robertson 5, Cserék: TOMLINSON 5, CZANK 9/3, Gorjanácz, Vezetőedző Maikel Lopez

Az eredmény alakulása: 4.p.: 9-5, 7.p.: 16-7, 13.p.: 30-20, 16.p.: 32-25, 23.p.: 43-34, 29.p.: 49-38, 34.p.: 54-45, 37.p.: 61-48

Kipontozódott: Katona 39.perc

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: – Óriási győzelem! Rekord számú közönség előtt öregbítettük Cegléd város hírnevét.

Maikel Lopez: – Gratulálok a Ceglédnek! Nem éreztük a támadásainkat, nem dobtunk jól. Az első meccs volt a szezonban, tovább dolgozunk, hogy csiszoljuk a csapaton belüli koéziót.