2024. április 25, csütörtök - Márk

2011. Március 21. 13:43, hétfő | Helyi sport
Forrás: InfóCegléd

Győzött a tudáskülönbség

A bajnokságban harmadik helyen álló Ceglédi KKSE NB I/B-s férfi kézilabda csapata ezúttal Balassagyarmaton diadalmaskodott és ezzel megerősítette helyét az élmezőnyben. Az irányító Bíró Balázs fantasztikusan játszott 14 gólt dobott é

Balassagyarmat – Ceglédi KKSE 22-27 (10­-14)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel, Varga 1, Tóth N. 1, Dengi 2, Molnár I., Almási, Benke 3, Tündik 2, Kovács, Turák, Benedek 1, Pocsai 3, Bíró 14

A rangadóra kilátogató hazai nézők hamar észrevehették, hogy bizony ennek a találkozónak nem ők az esélyesei. Erdélyi, mint már megannyiszor, most is remekül kezdte a találkozót, de jó formáját a második félidőre is átmentette.

Az első félidő derekára már a Ceglédnél volt az előny, ami félidő végére négyre duzzadt. A második félidő is ceglédi találatokkal kezdődött, de mintha már zsebben érezték volna a fiúk a két pontot, kicsit kiengedtek. Bíró ellenállhatatlan játékának, valamint Benke a második félidő végén szerzett fontos góljaival azonban egy percig sem volt kétséges a mérkőzés végkimenetele.

A mérkőzésen történtekről Kökény István számolt be: – Sok kiállítással tarkított, küzdelmes találkozó volt. Végig mi vezettünk. Vendéglátóink a második félidő első harmadában egy gólra csökkentették hátrányukat, de csak felzárkózni tudtak. Ezt követően -18-17 után újra mi következtünk. A fiúk nagyon jól védekeztek, de ebben a játékelemben a hazaiak is jeleskedtek. Támadásban viszont egyértelműen mi voltunk a jobbak, és végül ez döntött.