2024. május 3, péntek - Tímea

2014. Január 10. 13:02, péntek | Helyi sport
Forrás: ceglédhandball

Győzelmet érő hajrá

Az NB I tizenhatodik fordulójában a nyolc ponttal kilencedik helyen álló Ceglédi KKSE Mezőkövesd otthonában lépett pályára.

Az NB I tizenhatodik fordulójában a nyolc ponttal kilencedik helyen álló Ceglédi KKSE az eddig öt pontot gyűjtő, utolsó helyezett Mezőkövesd otthonában lépett pályára. Mindkét csapatnak létkérdés volt a jó szereplés, a győzelem kivívása, hiszen a rájátszásra mindkét együttes szeretne minél jobb pozícióba kerülni.

Mezőkövesdi KC – Ceglédi KKSE 25-27 (13-10)

Cegléd: Bartucz 1, Bősz, Lakos (kapusok), Varga, Dengi 1, Lászlai 3, Perisic 5, Vujovic, Lepsényi 1, Takács 1, Antal 2, Pocsai 6, Bíró 7

Hatalmas küzdelmet hozott a mérkőzés. Fordulatot-fordulat követett, így az utolsó percig nyílt volt a csata. Az első játékrészben már 13-9-re is vezettek a hazaiak, de nem sokkal később már 14-14 volt az állás. A félidei 13-10-es állást a ceglédiek „egyese" Bartucz állította be, aki a kapujától távol álló kövesdi kapus fölött ívelte hálóba a labdát. Az 57. percben még a Mezőkövesdé volt az előny, de 25-24 után már csak ceglédi gólok születtek, sorrendben Antal, Bíró majd Takács volt eredményes. A remek hajrá pedig értékes győzelmet hozott.

Kökény István: Hullámzó volt a játék. Felállt fal ellen a Mezőkövesd volt a jobb, mi akkor voltunk jobbak, amikor a ziccer-helyzeteket gólra váltottuk. A véghajrában jobban koncentráltunk.

Utánpótlás csapatok eredményei:

• ifjúsági: Mezőkövesd – Cegléd 37-22 (16-7)

Góldobók: Bugyi 6, Szilágyi Z. 5, Apró 4, Imregi 2, Peszeki 2, Müller 2, Mészáros 1

Jakab László edző: Gyáván nem lehet mérkőzést nyerni.

• junior: Mezőkövesd – Cegléd 35-28 (20-8)