Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2017. Október 17. 18:42, kedd | Belföld
Forrás: mti

Gyermekotthonos lányoknak fizetett szexért és gyerekpornót is készített

Gyermekotthonos lányoknak fizetett szexért és gyerekpornót is készített

Lakásotthonban élő fiatalkorú lányoknak szexuális együttlétekért fizetett, illetve pornográf felvételeket is készített egy zalai férfi, aki ellen Keszthelyen emeltek vádat

- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t. Pirger Csaba közlése szerint a férfi februárban egy közösségi oldalon ismerkedett meg a Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ egyik vidéki lakásotthonában élő lánnyal, akitől fotózás ígéretével kért találkozót. A férfi egy délután kocsival elment a lakhelyéről engedély nélkül távozó lányért, akivel az autóban abban egyezett meg, hogy fotózás helyett 10 ezer forintot fizet neki szexuális szolgáltatásért.

A lány - aki már az első alkalommal elmondta, hogy még csak 15 éves - áprilisban ismét találkozott a férfival, akinek az autójában 10 ezer forintért újból szexuális aktusra került sor. A lány bemutatta a férfinak a 16 éves lakótársát is azzal, hogy pénzért ő is hajlandó szexuális kapcsolatot létesíteni, s másnap ez 10 ezer forintért meg is történt.

Májusban a férfi újból felkereste a 15 éves lányt, a férfi az autójában ezúttal pornográf videofelvételt és képeket is készített. A nyomozók a férfi számítógépén, egy szintén lakásotthonban élő, ugyancsak 15 éves lányról készült hasonló fotókkal együtt találták meg a képeket és a videót.

A Keszthelyi Járási Ügyészség gyermekprostitúció kihasználása és gyermekpornográfia miatt emelt vádat a férfi ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.