Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2016. Július 03. 07:00, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Gyermekorvos: az első két évben különösen oda kell figyelni a táplálkozásra

Gyermekorvos: az első két évben különösen oda kell figyelni a táplálkozásra

A kisgyermekek táplálkozása a fogantatástól az első két évig nagy mértékben befolyásolja későbbi hajlamukat a cukorbetegségre és szív- és érrendszeri megbetegedésekre

- mondta a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke szombaton az M1 aktuális csatornán.

Póta György hozzátette: erről szól a világméretű, Első 1000 nap elnevezésű kampány, amellyel a szervezők gondolkodásváltást szeretnének elérni a szülőknél.

Kifejtette, hogy egyebek mellett meg kellene próbálni csökkenteni a cukor és édesség kínálását, mert vélekedése szerint a szülők nem akkor tesznek jót a gyerekkel, ha például a rendesen megevett ebéd után csokoládét kaphat, mivel értelmetlen dolog egy jóllakott gyereket "cukorral tömni" - mondta.

A szakértő szerint egyre inkább találkoznak gyermekkorban is olyan betegségekkel, amelyek egy emberöltővel ezelőtt még nem voltak jellemzők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód

Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé

A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.

2026. Március 13. 10:00, péntek | Életmód

Napos, tavaszias idő várható az ünnepi hétvégén

Jellemzően napos idő várható a hétvégén, a hőmérséklet csúcsértéke megközelíti a 20 Celsius-fokot.