Városlista
2020. november 29, vasárnap - Taksony

Hírek

2020. Október 19. 11:47, hétfő | Helyi sport

Gazdára találtak a bajnoki aranyak

Gazdára találtak a bajnoki aranyak

Szombaton az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban rendezték meg az idei junior országos bajnokságot, amelyen ötvenkét egyesület százkilenc-vennyolc judósa lépett tatamira.

A junior korcsoport volt a koronavírus-járvány egyik nagy vesztese, a húsz évnél fiatalabbak országos bajnokságára ugyanis március 14-én került volna sor Győrben, ám azokban a napokban teljesen bezárkózott az ország, szó sem lehetett sportversenyek megrendezéséről.

Szerencsére ma már más időket élünk, a járvány jelenléte ellenére is lehetőség nyílik az országos bajnokságok megrendezésére. Szombaton csaknem kétszáz versenyző tette próbára a zaklatott időszakban végzett edzések által elért felkészültségét. Nem volt könnyű feladat, hiszen a korosztály számára mindjárt a bepótolt országos bajnokság volt az első hivatalos verseny a járvány kitörése óta.

Cegléden a házigazda egyesület lett a legsikeresebb, a Ceglédi VSE folytatta jó sorozatát, az U23-as és az ifjúsági B-korcsoportos bajnokság után ismét első lett az éremtáblázaton, három arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel. A második helyet a Mogyi-Bajai JC (2, 1, 0) szerezte meg, a képzeletbeli dobogó harmadik fokán pedig a Szatmazi SE és a Győri AC (2, 0, 1) osztozott. Tizenegy egyesület avatott ezen a napon magyar bajnokot, és harminchárom klub tudott legalább egy érmet hazavinni a ceglédi viadalról.

Junior országos bajnokság,
Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpont

FÉRFIAK

55 KG (13 induló)
1. Teidl Bendegúz (Vitál JK)
2. Pusztai Botond (Debreceni SC-SI)
3. Plank Attila (Budapesti Honvéd SE)
3. Sánta Botond (Budapesti Honvéd SE)
5. Györki Dániel (Hato Judo)
5. Szomorjai Gergely (Ledényi JI)
7. Vég Milán (Ceglédi VSE)
7. Salamon Máté (Budapesti Honvéd SE)

60 KG (17 induló)
1. Andrási Márton (Mogyi-Bajai JC)
2. Naji Dávid (Kaposvári JK)
3. Barczikay Ákos (Óbudai JC)
3. Hegedűs Levente (Ceglédi VSE)
5. Mauks Ákos (UTE)
5. Kalász Ádám (MTK Budapest)
7. Rácz Bálint Keve (Pécsi VSK)
7. Kovács Attila Dávid (Tatai AC)

66 KG (23 induló)
1. Szegedi Dániel (Ceglédi VSE)
2. Andrási Gellért (Mogyi-Bajai JC)
3. Máthé Bence (Budapesti Honvéd SE)
3. Pomázi Dominik (Ceglédi VSE)
5. Jaksa Ákos (Rákosvidéke Hajtós DSE)
5. Lengyel Miksa Mihály (Budapesti Honvéd SE)
7. Szlávik Gergő (Hato Judo)
7. Nagy Máté Tibor (Budapesti Honvéd SE)

73 KG (27 induló)
1. Tóth Botond (Szegedi Judo SE)
2. Détári Dániel (Ceglédi VSE)
3. Horváth Bence Tamás (Egri VSI)
3. Szecsei Viktor (Szegedi Judo SE)
5. Kittler Rudolf Kevin (MTK Budapest)
5. Adorjáni Gergely (Budapesti Honvéd SE)
7. Hrabovszky Richárd (Kecskeméti JC)
7. Sztankó Dávid Bence (Óbudai JC)

81 KG (14 induló)
1. Tóth Benedek (Rákosvidéke Hajtós DSE)
2. Ürögdi Dominik (Ceglédi VSE)
3. Ócsai Sándor (Ceglédi VSE)
3. Miklósvölgyi Dániel Ferenc (Ippon Judo Tatabánya)
5. Ötvös Patrik (UTE)
5. Jánik Viktor (Ippon Judo Tatabánya)
7. Zsadányi Zsolt (Kecskeméti JC)
7. Zádori Bálint (Szatymaz)

90 KG (16 induló)
1. Boros Iván (MTK Budapest)
2. Kenderesi Péter (Pécsi VSK)
3. Veres Marcell (Atomerőmű SE)
3. Tompa Péter Gergő (Szatymaz)
5. Alacsony Bátor Levente (MTK Budapest)
5. Vargha Zsolt (Diósd)
7. Nagygyörgy Dominik (Budapesti Honvéd SE)
7. Parádi Balázs (Egri VSI)

100 KG (7 induló)
1. Vég Zsombor (Ceglédi VSE)
2. Bötös Rajmond (MTK Budapest)
3. Havasi Bálint (Samurai JC)
3. Cigány Zsombor Zoltán (Kecskeméti JC)
5. Buczó Botond Zoltán (Dozso SE Pécs)
5. Sári Patrik (Budapesti Honvéd SE)

+100 KG (8 induló)
1. Tompa Márton Bence (Szatymaz)
2. Varga Donát (KSI SE)
3. Bosch Hunor (Rákosvidéke Hajtós DSE)
3. Jakab Bence Tamás (Moha SC)
5. Lakatos György (Budapesti Honvéd SE)
5. Földi Csanád Zoltán (Domaszék)
7. Németh Alex (Samurai JC)
7. Szentgyörgyi Gábor (Görbeország DSE)

NŐK

44 KG (7 induló)
1. Vég Luca (Ceglédi VSE)
2. Szeleczki Szabina (Ceglédi VSE)
3. Tölgyesi Réka (Tatai AC)
3. Jüttner Janka (Diósd)
5. Solymosi Melinda (Ceglédi VSE)
5. Fejes Barbara (Dombóvár)

48 KG (10 induló)
1. Mamira Luca (Toto Sport SE)
2. Hársvölgyi Tamara (Ceglédi VSE)
3. Tsikkou Stella (KSI SE)
3. Paár Viktória Margit (Óbudai JC)
5. Böngyik Anna (Pécsi VSK)
5. Szabó Sára (Kecskeméti JC)
7. Szabó Cseperke (Kaposvári USE)
7. Zádori Eszter Panna (Szatymaz)

52 KG (11 induló)
1. Gyertyás Róza (Koroncói Tutti JK)
2. Bognár Inez (Budapesti Honvéd SE)
3. Keller Rebeka (Ippon Judo Tatabánya)
3. Csörgő Dorina (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)
5. Vaska Fanni (Ippon Judo Tatabánya)
7. Horváth Luca (Kőrös Judo SE)
7. Lascu Borbála (Dunaharaszti)

57 KG (17 induló)
1. Kovács Viktória (UTE)
2. Szász Hanna (Siklós SE)
3. Kardos Tímea (Leányvár)
3. Darida Blanka (Győri AC)
5. Kusztván Zsófia (Budapesti Honvéd SE)
5. Bodor Sára Vera (Diósd)
7. Hajdú Eszter (Kőrös Judo SE)
7. Balogh Zsófia (Rákosvidéke Hajtós DSE)

63 KG (10 induló)
1. Katzenmajer Kíra (Mogyi-Bajai JC)
2. Kelemen Adél (DVTK)
3. Péter Fruzsina Virág (KSI SE)
3. Szentandrászki Gréta (Békés Megyei Kano JSE)
5. Ferencz Virág (Budaörsi SC)
5. Smid Lili (Óbudai JC)
7. Kőfalvi Sára (KSI SE)
7. Baczur Tamara Anna (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)

70 KG (10 induló)
1. Szilli Nóra (Győri AC)
2. Sági Nikolett (KSI SE)
3. Fehér Dóra (Békés Megyei Kano JSE)
3. Alacsony Fanni (MTK Budapest)
5. Huszár Regina Terézia (KSI SE)
5. Ferenczi Fruzsina (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)
7. Maszlavér Eszter (Tatabányai JC)
7. Vén Panna (Toto Sport SE)

78 KG (4 induló)
1. Farkas Szilvia (Győri AC)
2. Vida Virág (Dombóvár)
3. Bocz Dorka (Dombóvár)
4. Papp Eszter Dorka (Pécsi VSK)

+78 KG (4 induló)
1. Ménesi Beatrix (Szatymaz)
2. Gergácz Enikő (Rákosvidéke Hajtós DSE)
3. Pengő Borbála (Dunaharaszti)
4. Mondok Viktória (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola)

www.judoinfo.hu

Ezek érdekelhetnek még

2020. November 23. 11:43, hétfő | Helyi sport

Újra dobogón a felnőtt Cápák

2020. November 16. 14:51, hétfő | Helyi sport

Idén is lesz Mikulás Futás

2020. November 05. 10:29, csütörtök | Helyi sport

Nyitott Tornaterem Program

A Nyitott Tornaterem Program 2020. december 16-án végleg bezárja ajtaját.

2020. November 02. 11:53, hétfő | Helyi sport

Nem jött össze a pontszerzés a BVSC ellen

Fontos mérkőzés várt a csapat az NB III-as bajnokság Keleti csoportjának 16. fordulójában a BVSC-Zugló ellen.