2013. Október 29. 13:40, kedd | Helyi sport

Fontos Győzelem

Értékes pontok az asztaliteniszezőknél

Szuperinfó-CVSE I. - Borsod Volán SE I. 10:8

Győztek: Bartus Csaba:3, Kovács Sebestyén:3, Katona Gergely 2, Bogádi Imre 1 illetve a Bogádi-Kovács páros.

Előrehozott mérkőzést játszott a két együttes mivel Kovács Sebestyénnek a Cegléd ifjúsági korú játékosának az adott fordulóban Top 12 országos versenye lesz.

A két együttes legendásan nagy csatát vív egymással már évek óta, természetesen ez most sem volt másképp. Az ellenfél erre a szezonra leigazolta London győztes paraolimpikonját Pálos Pétert, aki nagy erőssége lett, lehet a Miskolci együttesnek. (Ellenünk csak egyet nyert)

A párosok után úgy álltunk 1-1 re hogy a Bartus Csaba-Katona Gergely párosunk a döntő játszmában 0:5-ről fordított 10:7-re is vezetett de végül kikapott.
Ezek után Bartus Csaba és Kovács Sebestyén vezérletével sikerült elhúzni 8:4 majd 9:5 is volt az eredmény, azért a végén lehetett izgulni nehogy csak döntetlen legyen.

A döntő játszmás mérkőzések nagy részét sikerült megnyerni, ez billentette a mérleg nyelvét a ceglédi csapat felé.

Női NB I. - Szuperinfó-CVSE I. - Pénzügyőr SE I 3:15 10:26

Győztek: Fórizs Dorottya 1, Tóth Ildikó 1 és a Fórizs-Tóth páros

Tartalékosan álltunk fel Orosz Adrienn ifjúsági OB vett részt. Játékával csak szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést a bajnokság megnyerésére is esélyes pesti csapat ellen.

A reális eredmény nem ez volt, mert Dottynak és Ildinek is 2-2 döntő játszmás mérkőzése is volt, ami ide is jöhetett volna. A mérkőzésen bemutatkozott a 11 éves Kecskeméti Cintia akinek kiváló tapasztalatszerzés volt az összecsapás.

Ifjúsági (U-18) OB Kecskemét 10:26.

Eredmények:

Egyéni

leány: legjobb 32 közé került Orosz Adrienn(U-15)
fiú:legjobb 16 közé került Kovács Sebestyén(U-16)

páros legjobb 8 Kovács S.-Kramarics Gergely (Kecskemét)

A legrangosabb hazai megmérettetésen 65 leány és 80 fiúversenyző indult.

A csoportküzdelmek után Adrinak- hiába nyerte meg mindhárom mérkőzését- még egy meccset kellet játszani a főtáblára kerülésért. Kellemes meglepetésre a jóval esélyesebb (papíron) statisztikás serdülő válogatott Korda Kitty-t sikerült legyőzni remek játékkal. Ezután ismét statisztikás ellenfél következett ahol már a rutin győzedelmeskedett.

Kovács Sebestyén párosban érte el a legjobb eredmény a későbbi döntős párostól kaptak ki. Az egyéniben a sorsolás megint a későbbi finalistával hozta össze. Itt csalóka a 4:1-es vereség minden játszma szoros volt de Szudi Ádám döntő pillanatokban érvényesítette rutinját.

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport