2024. április 16, kedd - Csongor

2022. Október 03. 15:26, hétfő | Helyi sport

Fölényes soproni győzelem

A bajnoki címvédő Sopron fölényesen megverte a Ceglédet a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. Hiába küzdött a hazai csapat, a meglepetésre nem volt esélyük - számolt be a mérkőzésről a Nemzeti Sport.

VBW CEKK Cegléd-Sopron Basket 71-102 (16-26, 17-20, 24-18, 14-38)

Albertirsa, 150 néző. V: Pozsonyi, Kovács N., Lengyel.

CEGLÉD: RAKITA 15/6, WILLIAMS 20/6, Laufer 8/6, COOPER 15/3, Bura 8. Csere: Kobolák 2, Szirony, Szabó 1, Viszmeg 2, Horváth. Edző: Kosztasz Keramidasz

SOPRON: Fegyverneky 4, SYKES 21, KUNEK 29/9, BROOKS 22/6, Sitku 6. Csere: Varga A. 10/6, Völgyi 4, Böröndy, Czukor 6, Erdélyiová. Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-11. 8. p.: 10-22. 14. p.: 21-34. 18. p.: 27-42. 20. p.: 33-46. 24. p.: 42-50. 27. p.: 48-58. 30. p.: 57-64. 33. p.: 63-71. 35. p.: 63-83. 38. p.: 65-94. Kipontozódott: Böröndy (38. p.), Kobolák, Varga A. (mindkettő 39. p.)

MESTERMÉRLEG

Kosztasz Keramidasz: - Sokat küzdöttünk, és a második félidő elejére találtunk megoldást a védekezésben Sykes és Brooks ellen, de Kunek kivégzett minket. Háromszor is visszajöttünk öt pontra és volt esélyünk közelebb is férkőzni, aztán jött három egymást követő döntés, ami rosszul hatott a játékosaimra, és egy perc alatt újra 15 pont volt a hátrányunk. A végső pontkülönbség nem tükrözi a mérkőzést, mert 35 percig versenyképesek tudtunk lenni a Sopronnal.

Gáspár Dávid: - Örülök a győzelemnek, mindkét csapat sok energiát fektetett a mérkőzésbe. Bizonyos helyzetekre sokkal érettebben kellene reagálnunk. Ez a koncentráció és az összeszokottság hiánya is. Dolgozunk tovább, most lesz egy kicsit több időnk edzeni és tovább csiszolni a játékunkat.

(Fotó: Kisfaludi István)