2024. április 23, kedd - Béla

2011. Március 01. 10:33, kedd | Helyi
Forrás: InfóCegléd

Felnőtt NB I/A – újabb győzelmünk!

A BEAC-Újbuda elleni győzelmünk után febr. 27-én ellenfélként a Vasas Csata érkezett Ceglédre. Ősszel vendégként 35 pontos vereséget szenvedtünk tőlük, de reménykedtünk, hogy vissza tudunk vágni. Reményünket arra a komoly, céltudatos

A mérkőzés gyors tempóban kezdődött. Csapatunk gyorsan, saját stílusában kezdett: keményen védekeztünk és eredményesen támadtunk. Az első negyed 22:9-es eredménye el is döntötte a mérkőzés sorsát.

Hogy mennyire csapatként működtünk, mennyire csapatjátékot játszottunk, azt mutatja, hogy az első félidőben gólpasszaink száma 8 volt, ellenfelünké 3, a mérkőzés végén pedig 14:5 volt ez az arány a javunkra. Emellett jó dobószázalékon is dobtunk.

Mindenképp meg kell említenünk légiósainkat. Varda Daniela aki rövid idő alatt nagyon jól beilleszkedett a csapatba, a tegnapi mérkőzés egyik kiemelkedő személye volt 12 szerzett pontjával és 14 lepattanójával (double-double). Marta Dobrowolska pedig 20 pontjával, ebből 5 triplával a legeredményesebb játékos volt a pályán. Mellettük az egész csapat munkáját dicséret illeti, hiszen a mérkőzésen csapatunk minden tagja játéklehetőséget kapott és a 18 pontos magabiztos győzelem a tabellán feljebb rangsorolt csapat ellen optimizmusra ad okot a play-off és HEPP Kupa mérkőzések előtt.

Véleményünk szerint a játékvezetés nagyon korrekt és szubjektív volt, ami nagyon fontos egy mérkőzésen. Ellenfelünk 18, csapatunk 15 alkalommal faultot és ezekből a Vasas 12, mi 8 pontot értékesítettünk. Ez is azt igazolja, hogy a mérkőzést nem a büntetők száma, hanem a pályán való kemény küzdelem döntötte el.

Ceglédi EKK - Vasas Csata 76 : 58

(22:9, 19:22, 19:10, 16:17)

Ceglédi EKK: Orbán 15/9, Baksa 11, Pap 12, Ruttner -, Varda 12

Cs.: Józan -, Dobrowolska 20/15, Kiss 2, Szabó 2, Danóczi -, Filipowitcz -, Kobolák 2,

Vezetőedző: Salamon Endre

Edző, szaktanácsadó: Földi Sándor

Következő mérkőzésünket szintén hazai pályán játszuk.

2011. március 02-án 19 órakor a Ceglédi Városi Sportcsarnokban CEKK – Atomerőmű KSC Szekszárd felnőtt