2024. május 17, péntek - Paszkál

2016. Szeptember 19. 08:00, hétfő | Helyi

Felemásra sikerült a pólósok hétvégéje

A hétvégén a ceglédi vízilabda szakosztály utánpótlás fiú csapatai a magasabb osztályba jutásért játszottak.

A szombati napon Pécsre utaztunk, ahol Kaposvár korosztályos csapatai ellen szálltunk vízbe. A küzdelmet a serdülő csapat kezdte meg. A mérkőzés sajnos nem az elvárásaink szerint kezdődött, rengeteget hibáztunk. Figyelmetlenségünkből adódóan és fegyelmezetlen játékunk miatt ellenfelünk már a meccs elején meghatározó előnyt szerzett és csak az eredmény után futottunk. A mérkőzés végeredménye Kaposvár - Cegléd 20:4.

A serdülő meccs után gyermek csapatunk játszott, ami egy kiélezett, színvonalas mérkőzés volt. A két csapat felváltva lőtte a gólokat, de sajnos a mérkőzés végén az eredményjelző 7:6 mutatott a Kaposvár javára.

A szombati nap utolsó mérkőzése az ifjúsági volt, ami kiélezett csatát hozott. A mérkőzés elején a Kaposvár csapata apró hibáinkat kihasználva három gólos előnyre tett szert, amit a meccs végére ledolgoztunk és az utolsó negyedben már fej- fej mellett küzdöttünk a végső győzelemért, de sajnos a vége előtt 8 másodperccel egy koncentrációs hiba miatt kapott góllal 10:9-re kikaptunk.

A vasárnapi napon folytatódott hazai környezetben az osztályozó torna Békéscsaba ellen. A délutánt az ifjúságiak kezdték, de nem az elvárásoknak megfelelően. Rengeteget hibáztunk és dekoncentráltan játszottunk, melynek következtében megnehezítettük dolgunkat. A mérkőzés végére a hátrányt ledolgoztuk, és a negyedik negyed utolsó perceiben megszereztük a vezetést, amit kiváló védekezéssel még is tartottunk így 10:9-re megnyertük a meccset.

Az ifjúságiak után gyermek csapatunk nagyszerű játékkal magabiztosan győzött 8:5-re. A gyermek mérkőzést követően serdülő csapatunk az erősebb és kevesebb hibával játszó Békéscsaba ellen szenvedett vereséget 14:7 arányban.

Kvalifikációs torna mérkőzései:
- gyermek:

• Kaposvár - Cegléd. 7:6

Góllövők: Fekete Ákos 2, Pákozdi Máté, Szabó Bendegúz, Csáti Márton, Vágó Sándor

• Cegléd - Békéscsaba. 8:5

Góllövők: Pákozdi Máté 2, Csáti Márton 2, Szabó Bendegúz, Vágó Sándor, Bakonyi Szabolcs

• Kaposvár - Cegléd. 10:9

Góllövők: Simon Balázs 4, Pusztai Bence 2, Bicskei György, Atkári Dániel, Petrényi Botond

• Cegléd - Békéscsaba. 10:9

Góllövők: Pusztai Bence 3, Bicskei György 2, Simon Balázs 2, Atkári Dániel, Petrényi Botond, Milus Dávid

A hétvégén továbbá a Budapest bajnokságban a 2003-2004-es csapatunk hazai környezetben az Új Hullám SE ellen kezdte meg a bajnoki szezont. A mérkőzést jól kezdtük, a megbeszélteket maximálisan betartva hamar nagy előnyre tettünk szert, amit a mérkőzés végéig folyamatosan növeltünk, így 11:3-ra nyertük meg a mérkőzést.

• Cegléd - Új Hullám SE 11:3

Góllövők: Kovács Vendel 3, Pálvölgyi Kristóf 2, Medveczky Gábor 2, Orosz Zoltán, Szabó Róbert, Bencze Bátor

A hétvégén a szakosztály többi csapata is megkezdi a bajnoki szereplést idegenben. Csapataink legközelebb októberben játszik hazai medencébe.