2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2011. November 21. 11:47, hétfő | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

Fantasztikus győzelem a rangadón

A férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportjában a forduló rangadóját a második helyen álló Törökszentmiklós otthonában vívta az eddig még pontot sem vesztő Ceglédi KKSE.

A ceglédiek kiütéses győzelemmel folytatták remek sorozatukat.

Törökszentmiklós – Ceglédi KKSE 25-36 (12-17)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Lepsényi 6, Varga, Tóth N. 6, Dengi 2, Molnár, Pocsai 9, Hódi 5, Benke 1, Kupcsik, Mészáros, Kovács, Bíró 7

Az előjelek nem a legjobbak voltak, hiszen Turák és Benedek mellett Varga és Molnár is sérüléssel bajlódik. Egyikük sem lépett pályára, utóbbiak /ketten/ vésztartalékként a cserepadon vártak a bevetésre. Szerencsére nem volt rájuk szükség.

A nyitott védekezéssel sikerült meglepni a hazaiakat, így már az első percekben többgólos előnyre tett szert a gárda és a csapat a vezetést egy pillanatra sem adta ki a kezéből. A második félidő közepén a vendéglátók két gólra felzárkóztak, de többre erejükből már nem tellett. A Ceglédi KKSE újított és újra nőtt a két csapat közötti távolság. Még úgy is, hogy az addig kilenc alkalommal eredményes Pocsai 3 kiállítása miatt az utolsó 7-8 percben már nem játszhatott.

Sokakat dicsérhetnék, de nem teszem, mert hiba lenne, ha egyénileg bárkit is kiemelnék a csapatból. Ma ugyanis – és szerencsére nem először – elsősorban mint CSAPAT funkcionáltunk remekül, a játékosok kitűnően kiegészítették, segítették egymást, ami végül a bravúros, kiütéses sikerünkhöz vezetett. Kiemelkedő volt a védekezésünk, a hajrában pedig nagyon jól használtuk ki a hazaiak nagyot kockáztató nyitott védekezését, ami végül a tizenegy gólos különbséget eredményezte. Győzelmünk feltétlenül megérdemelt, - értékelte a történteket az edző Kökény istván.

Borsos Gergő a szakosztály vezetője még annyival egészítette ki Kökény edző nyilatkozatát, hogy: „ . . . ilyen csodálatos szurkolótábor előtt szinte lehetetlen veszíteni. Már az első perctől fogva úgy éreztük, mintha hazai pályán játszanánk és ez Törökszentmiklóson őszintén szólva nem mindennapos! Köszönjük szépen a közel száz fős lelkes szurkolótáborunk buzdítását, úgy gondolom maximálisan kiszolgáltuk őket a mai napon is. Bízom benne, hogy a szezon végéig meg tudjuk őrizni veretlenségünket, bár a következő pár fordulóban is sorra nehéz ellenfelekkel fogunk játszani. Ennek ellenére bízom magunkban és bízom szurkolóink töretlen támogatásában, akik a holtpontokon mindig átlendítik csapatunkat.”

14. Hajdúnánás 10 - - 10 247-315 0

Az ifjúságiak az első harminc perc után már négygólos hátrányban voltak, ami a mérkőzés végéig épp’ megduplázódott.
Törökszentmiklós – Ceglédi KKSE 32-24 (17-13)
Tóth G. 7,Juhász 5 gólt dobott a 24-ből.

Az őszi idényből még három forduló van hátra, melyeken a Ceglédi KKSE hazai pályán a Balassagyarmatot (november 27. 18 óra) és a Balmazújvárost (december 10. 18 óra) fogadja, míg december 3-án Ózdon lép pályára a gárda.
A Magyar Kupában – még nem ismert időpontban, a nyolc közé jutásért – az NB I-ben 4. helyen álló Csurgó látogat városunkba.

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport