2024. május 6, hétfő - Ivett

2015. December 12. 13:31, szombat | Helyi sport

Ezen a meccsen a Mikulás sem segített

A Ceglédi KK SE az idei utolsó hazai mérkőzésén szerdán az Orosháza csapatát fogadta a Gál József Sportcsarnokban.

A hazaiak megint nélkülözni kényszerültek Bíró Balázst, akinek újra megműtötték sérült lábát. Mindkét csapatnak fontos volt megszerezni a két pontot.

A vendégek a kieső zóna elől menekülnek, a Cegléd pedig szeretne megragadni a tabella közepén. A nagy küzdelem mellett a meccs érdekessége az első félidei gyenge kapus teljesítmény volt. A 22. percben már mindkét oldalon mindhárom kapust hadra fogták a mesterek és a hat háló őr összesen csupán négy védést produkált az első játékrészben. Az első 30 percben a mezőnyjátékban Perisic, Grbovic és Andelic vitte hátán a csapatot, majd a második félidő elején megszerzett négy gól előnyt végig megtartották a vendégek.

CEGLÉDI KK SE -OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27-31 (17-17)

CEGLÉD: Abramovic - Lászlai 1, Lepsényi 5/1, Andelic 4/1, GRBOVIC 6, PERISIC 7, Országh 2, Cserék: Bősz, Mojsilov (kapusok), Borsos T. 1, Kun 1, Tóth N., Sipeki, Hódi Edző Kökény István

OROSHÁZA: Herjeczki - Tárkányi 4, Stranigg 5, BUDAY 8/5, Berta, MIAZIC, Komporály 2, Cserék: Miklós, Lipták (kapusok), SUHONJIC 7, Cemas 5, Varsandán, Knezevic, Edző Vladan Jordovic

Cegléd 650 néző, vezette: Hargitai, Markó

Az eredmény alakulása: 8.p.: 5-3, 12.p: 6-6, 17.p: 10-10, 23.p: 12-14, 27.p: 16-16, 36.p: 18-20, 42.p: 19-23, 53.p: 22-26, 58.p: 24-30

Kiállítások: 16 ill. 10 perc
Hétméteresek:2/2 ill 5/5

MESTERMÉRLEG:

Kökény István: Sajnos nem tudtuk kiheverni az elmúlt két, három hét kudarc élményeit. A küzdelem sajnos nem elég, hogy megnyerjünk egy meccset. Két küzdő csapatból mi jöttünk ki vesztesen, elvéreztünk ezen a nagyon-nagyon fontos mérkőzésen…

Vladan Jordovic: Nagyon harcos meccs volt. Szoros volt az első félidő, majd a második játékrészben jól jöttünk ki az emberelőnyökből és emberhátrányokból, jó kapus teljesítmény volt, okos támadásokat vezettünk és nagyon fontos két pontot szereztünk.

Szöveg: pézsé
Fotó: Kisfaludi István