2024. május 4, szombat - Mónika

2012. Január 16. 11:33, hétfő | Helyi sport

Erősebb, mint az Atom

Nagy küzdelem után ismét győzelem hazai pályán.

Idegesen, megilletődötten kezdett a CEKK, rengeteg eladott labda és pontatlan dobás jellemezte az első félidei játékot, a második negyed közepén már 16 ponttal is vezetett az Atom, ekkor a csapatunk nehezen találta meg az agresszív zónavédekezés ellenszerét. A a harmadik negyed közepére sikerült felzárkózni, Dobrowolska vezényletével, aki a négy triplájával oroszlánrészt vállalt az egyenlítésből, majd a végére a győzelmet is kiharcolta a csapat.
A Szekszárd durván, sok szabálytalansággal játszott, ezt a játékvezetők személyi hibákkal díjazták, így a végére három centerük is kipontozódott.

CEGLÉDI EKK–ATOMERŐMŰ KSC 66–62 (11–17, 14–21, 25–13, 16–11)

CEGLÉD: CYMMER 9, ORBÁN 12/3, Ruttner 3, Sosnowska 9, SERBÁN 13. Csere: Ruttner Zs. 2, DOBROWOLSKA 12/12, Kobolák 6. Edző: Újhelyi Gábor

SZEKSZÁRD: Baksa 5, Medgyessy 15/3, Demeter, Bálint 7/3, Cvetanovics 9. Csere: Fejes 6, Hajdú 2, Tamis 2, SZEMERÉDI 10, Zele 6. Edző: Magyar Gergely

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–4. 9. p.: 6–14. 12. p.: 11–22. 16. p.: 14–32. 18. p.: 22–34. 23. p.: 34–42. 29. p.: 47–48. 33. p.: 50–55. 36. p.: 59–58

Kipontozódott: Ruttner Zs. (34. p.), Cymmer (37. p.), Cvetanovics (31. p.), Fejes (39. p.), Zele (40. p.)